Novinky ze světa dronů 2 minuty čtení

DJI Ronin 2 - novinka mezi stabilizátory

24 dubna 2017

Alex

Vývojářský tým DJI v uplynulých měsících opravdu nezahálel. Společnost včera světu oficiálně představila svůj další revoluční počin – tentokrát z řady pokročilých ručních stabilizátorů Ronin. Zbrusu nový model nese název DJI Ronin 2. Je vybaven extra výkonnými motory, dvěma vysokokapacitními bateriemi a integrovanou 1000 nit obrazovkou. S přehledem se vypořádá až s 13.6 kg zátěží. Díky tomuto nástroji už se nebudete muset zdržovat úvahami o proveditelnosti vašeho tvůrčího záměru. Prostě jej realizujete :).

Obsah článku

Zdá se, že mistři z DJI rozumí potřebám profesionálních filmařů jako nikdo jiný. Na základě svých dlouholetých zkušeností v oblasti vývoje stabilizačních systémů sestavili nový tříosý stabilizátor, který výrazně usnadňuje práci v terénu a umožňuje vytvářet záběry v dokonalém souladu s vaší kreativní invencí.

Na začátku stály prověřené, donedávna nepřekonané kvality úspěšného modelu Ronin, který odstartoval novou éru v celé průmyslové oblasti stabilizace kamer. A touha dostat tento zázrak do všech kinematografických sfér. Všechny vynikající vlastnosti Roninu byly proto extrahovány a „přebroušeny“ pro použití s ještě výkonnějším stabilizačním systémem – DJI Ronin 2. Ronin 2 nově pohání dvě inteligentní baterie, které mohou pracovat současně i nezávisle na sobě. Jedná se o stejný model akumulátoru, který využívá také profesionální kvadrokopotéra DJI Inspire 2, 4280 mAh-22.8 V. Při plném zatížení stabilizátoru, tj. při současném napájení stabilizačního systému, kamery a dalšího příslušenství, vydrží až 2.5 hodiny.

Ptáte se, co je na dualitě pohonného systému tak extra? Zajišťuje vyšší spolehlivost celé platformy, prodlužuje její výdrž a násobí odolnost při práci v extrémních podmínkách. Další výhodou je možnost manipulace s každou dílčí jednotkou zvlášť. Při výměně baterie už nemusíte kameru ani stabilizátor vypínat. Celý proces se děje za plného provozu, bez nutnosti přerušení práce.

3 – 2 – 1 start :)

DJI Ronin 2 je jeden z nejsnáze ovladatelných stabilizačních systémů vůbec. Sestavit jej lze během pár minut, takřka ihned je připraven k natáčení. Stabilizátor navíc disponuje dotykovou 1000 nit obrazovkou, skrze níž můžete pohotově provádět úpravy v jeho nastavení. Ovládací jednotka pracuje na frekvencích 2.4 GHz/5.8 GHz a samozřejmě podporuje režim ovládání dvěma operátory.

Flexibilní možnosti využití – širší pole působnosti

DJI Ronin 2 je navržen tak, aby jej bylo možné používat na zemi i ve vzduchu. Pomocí promyšleného upevňovacího systému se v minutě instaluje na dron, nasadí na kamerový jeřáb nebo připojí k automobilu. Možnosti vaší filmové tvorby rozšiřuje také jeho schopnost bezprostřední adaptace na okolní prostředí. DJI Ronin 2 je plně provozuschopný v teplotním rozmezí -20 °C až 50 °C. Odolává silnému větru a i při pohybu neuvěřitelnou rychlostí 120 km/h zachovává svou 0.02° přesnost.

Poněvadž konstrukce Roninu 2 využívá materiálů na bázi karbonových vláken, je úžasně lehký a dokonale rezistentní.

Vyšší kompatibilita – širší výběr kamer

DJI Ronin 2 zachovává všechny provozní módy, na které jsme byli zvyklí u jeho předchůdců. Nechybí standardní profily V závěsu, Vzpřímeně a Aktovka. Mezi režimy V závěsu a Vzpřímeně můžete nyní navíc operativně přepínat a to bez nutnosti změny orientace kamery.

Protože DJI Ronin 2 unese až 13.6 kg, lze jej osadit i těžšími typy profi kamer. Bez problému si poradí například s modely RED Dragon, ARRI Alexa Mini nebo Canon CINE-SERVO 17-120 mm.

DJI Ronin 2 by měl být k dispozici zhruba v druhé čtvrtině roku 2017. Již brzy budete moci provádět předobjednávky přímo v našem e-shopu :).

 

👋✈ #LetuZdar

🐲 Drak_Alex

Výhody

  • Výdrž až 2,5 hodiny na 2 nabité inteligentní baterie.
  • Při výměně baterie nemusíte kameru ani stabilizátor vypínat.
  • 1000 nit obrazovka, se kterou můžete pohotově provádět úpravy nastavení.
  • Provozuschopný v teplotním rozmezí -20 °C až 50 °C
  • Lze jej osadit i těžšími typy profi kamer.

Nevýhody

  • Starší model.

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Alex
Specialista na drony a pravidla létání

776 86 88 86 (Po–Pá 9–18h)

Sonduju, analyzuju, vyhodnocuju a nikdy nepřestávám lovit! Svoje stopy zanechávám ve vzduchu a v onlinu. Jsem droní Gee :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den