Recenze a testy dronů a příslušenství 2 minuty čtení

DJI Spark – Fenomén předběhnutý vlastní slávou

25 května 2017

Alex

Příznivci elektro vychytávek a moderních technologií, dronaři a piloti, konečně jsme se dočkali :). Společnost DJI oficiálně představila svůj nový počin – dlouho diskutovaný mini dron DJI Spark. Must-have pro všechny akční jedince a dobrodruhy, intuitivní kapesní dokumentarista vašich rodinných výletů, školních akcí a cestovatelských zážitků.

Obsah článku

Další vrchol science-fiction pokořen :)

V čem všem se realita shoduje s dřívějšími spekulacemi a v čem je předchází? DJI Spark je skutečně neuvěřitelně kompaktní. Disponuje rozměry 143 x 143 x 55 mm a váží pouhých 300 gramů. Kromě standardního vysílače jej lze samozřejmě ovládat také mobilním telefonem. Sběratele VR zážitků jistě potěší kompatibilita s DJI brýlemi, které byly před nedávnem uvedeny na trh. Tento mini dron navíc přichází s absolutní novinkou – schopností vzlétnout přímo z dlaně. V režimu PalmControl Spark následuje pohyby vaší ruky a pomocí inteligentní funkce rozpoznávání gest k vám na „mávnutí“ přiletí zpět :).

FHD kamera

Kamera Sparku je vybavena 1/2.3” CMOS snímačem. Nenatáčí sice ve 4K rozlišení, pořizuje ale perfektně ostré 12ti megapixelové fotografie a FHD 1920 x 1080 30p videa – což je pro tak malou platformu zázrak :). Stabilizaci obrazu obstarává 2-osý mechanický gimbal a integrovaná technologie UltraSmooth. Za použití dálkového ovladače umožňuje DJI Spark přenos 720p real-time náhledu právě snímaného obrazu a to na vzdálenost až 2 km – samozřejmě v prostředí bez překážek, mimo dosah elektromagnetického rušení a v neposlední řadě dle benevolence místních předpisů :).

Letové režimy a funkce

Se zbrusu novou inteligentní funkcí QuickShot je vytváření profi záběrů zas o trochu snazší. V tomto režimu se kvadrokoptéra pohybuje po předem zvolené trase, sleduje vybraný subjekt a za letu jej natáčí. K dispozici jsou čtyři varianty QuickShotu – Rocket, Dronie, Circle a Helix. V každé z těchto verzí je vybraný předmět sledován z jiného úhlu, jiným stylem. Automatický video záznam trvá 10 vteřin, což sice není žádný extra prostor pro kreativní vyřádění, zato je však tou nejschůdnější cestou k pohotovému vytvoření selfie snímku – anebo k prostému zachycení jedinečnosti přítomného okamžiku :)? Automaticky natočené video záznamy jsou samozřejmě ihned „ready“ ke sdílení na vašich oblíbených sociálních sítích.

Ve výběru inteligentních funkcí dále nechybí oblíbený TapFly a ActiveTrack, nově přibývají fotografické režimy Pano a ShallowFocus. A ano, i tento mini dron se v případě dostačujícího signálu GPS dokáže automaticky navrátit do přednastavené domovské pozice :).

Vychytávky pro bezpečný let

Bezpečnost letu zajišťuje 3D systém pro detekci překážek, který snímá prostor před dronem. Dosah tohoto vizuálního systému je 30 metrů, překážkám před sebou se „kapesní“ kvadrokoptéra vyhne ze vzdálenosti 0.2 – 5 metrů. FlightAutonomy v případě Sparku dále zahrnuje hlavní kameru, dolů směřující vizuální systém, vysoce přesnou IMU jednotku a 24 výkonných výpočetních jader. Mini dron využívá dvou pozičních systémů GPS a GLONASS.

A jak dlouho můžete se Sparkem řádit :)? Inteligentní baterie LiPo 3S/1480 mAh umožňuje za optimálních podmínek až 16ti minutový let. Akumulátor je vybaven 12ti ochrannými funkcemi, na základě své zbývající výdrže navíc dokáže odhadnout čas potřebný k bezpečnému přistání. Maximální letová rychlost je ve sport režimu 50 km/h.

V barvách vašeho světa :)

DJI Spark rozumí vašemu životnímu stylu, sladí se s vaším světem i osobností :). K dostání bude v pěti barevných provedeních – v bílém, modrém, zeleném, červeném a žlutém.

Už vás dostal :)? Nás ano a proto jej již brzy zařadíme do našeho e-shopu :). Sledujte nás na facebooku a vyhlížejte start předprodeje. DJI experti Dronpro – novinky ze světa DJI, informace o dron akcích a workshopech.

 

👋✈ #LetuZdar

🐲 Drak_Alex

Výhody

  • Full HD kamera a 1/2.3” CMOS snímačem
  • Kompaktní rozměry a nízká váha
  • Skládací ramena pro co nejjednodušší přenášení
  • Inteligentní letové režimy Quickshot
  • 3D systém pro detekci překážek před dronem
  • Různé barevné varianty

Nevýhody

  • Stabilizace kamery jenom na 2 osách
  • Spíše pro začátečníky s malými nároky
  • Starší modelová řada DJI, kterou už překonávají modernější řady.

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 3/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Alex
Specialista na drony a pravidla létání

776 86 88 86 (Po–Pá 9–18h)

Sonduju, analyzuju, vyhodnocuju a nikdy nepřestávám lovit! Svoje stopy zanechávám ve vzduchu a v onlinu. Jsem droní Gee :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den