Novinky ze světa dronů 1 minuta čtení

DJI Spark - menší verze Mavica?

18 dubna 2017

Alex

Určitě jste již také zaregistrovali zprávy o novém dronu od DJI. Zatímco se informace o nově vyvíjeném stroji bleskurychle šíří internetem, společnost DJI o této možnosti tajuplně mlčí. Mnoho zdrojů prezentuje až podezřele přesné popisy funkcí nového dronu, včetně uvedení přesných rozměrů a způsobu řízení letu. My takto předbíhat nechceme :). Snažili jsme se však pro vás vyfiltrovat ty nejvěrohodnější informace, pomocí nichž vám nyní nastíníme, jak by měl Spark vypadat a co by mohl umět.

Obsah článku

Dron-mástři z DJI

Společnost DJI snad netřeba představovat. Přesto bychom však rádi krátce zmínili, v čem tkví její síla. DJI patří mezi průkopníky v oblasti vývoje dronů. Z předešlých počinů tohoto výrobce je patrné, že se zasvětil neustálému překračování hranic nemožného a vytrvale brousí technologické postupy. A protože jsme se již nejednou přesvědčili, že každý nový produkt DJI znamená obrovský posun vpřed pro celé průmyslové odvětví, je samozřejmé, že i nás zmínky o novém dronu naplňují zvědavostí.

Čím by se měl Spark lišit?

Dron Spark se nápadně podobá populárnímu skládacímu Mavicu. Dle dostupných informací by však měl být podstatně menší. A především tato zpráva je obrovským tahounem. Pakliže jste si kdy říkali, že kvadrokoptéra, kterou lze v mžiku „smrsknout“ do batohu je naprostý luxus, určitě vás nezanechá klidnými plně vybavený dron, který se, s trochou nadsázky, vejde do kapsy :).

Rozměry Sparku by se měly pohybovat mezi 14 cm – 17 cm. Hmotnost bez baterie dle dostupných informací nepřevýší 190 gramů, s kompletní výbavou by se hmotnost dronu Spark mohla přiblížit 250ti gramům.

Stejně jako Mavic by měl také Spark disponovat quick-release skládacími vrtulemi. Stejně jako Mavic slibuje funkce detekce překážek a alespoň základní schopnost se jim vyhýbat. Protože DJI využívá těch nejpokročilejších kamer, lze očekávat, že i kamera Sparku bude umět pořizovat 12 Mpx fotografie a s největší pravděpodobností zachová také standardní kvalitu videa – ultra HD 4K.

Mezi letovými režimy zřejmě nebudou chybět Active Track, Waypoints, Gesture a Sport Mode.

Spekulovat o délce letu je v tento okamžik opravdu značně předčasné. Uvedeme však, že se většina zdrojů shoduje na cca 15ti minutách. Dron Spark je zatím pro všechny diskutované informace považován za ryze selfie anebo závodní dron. Ať tak či onak, pro avízované kompaktní rozměry a více než pravděpodobnou výbavu hádáme, že Spark na každý pád brzy zaujme přední pozici mezi malými drony a že se pro svůj uživatelsky přívětivý charakter záhy stane velice oblíbenou leteckou platformou pro rekreační i profi piloty.

Registrace ochranné známky Spark

Jak jsme zmínili v úvodu, společnost DJI se k těmto diskuzím doposud nijak nevyjádřila a žádné informace nepotvrdila. Z mnoha důvodů však věříme, že se nejedná o pouhé fabulace. Jedním z nich je také fakt, že společnost DJI v nedávné době oficiálně zaregistrovala novou ochrannou značku pro jméno Spark.

Tak tedy více nepředbíhejme a nechme se překvapit, co nového nám DJI přinese. Jsme přesvědčeni, že to bude něco vyjímečného :).

 

👋✈ #LetuZdar

🐲 Drak_Alex

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Alex
Specialista na drony a pravidla létání

776 86 88 86 (Po–Pá 9–18h)

Sonduju, analyzuju, vyhodnocuju a nikdy nepřestávám lovit! Svoje stopy zanechávám ve vzduchu a v onlinu. Jsem droní Gee :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den