Dron DJI Inspire 1 V2.0 s kamerou DJI Zenmuse X3

DJI Inspire 1 je profesionální kvadrokoptéra vybavená 4K kamerou X3 Zenmuse, 3osou stabilizací a polohovatelnými rameny z materiálu na bázi karbonových vláken, která pro kameru vytváří ničím nerušené 360⁰ zorné pole. Multikoptéra disponuje vyspělým vizuálně-pozičním systémem VPS, 3 letovými režimy a mnoha dalšími přidruženými funkcemi, které činí létání ještě snazší. Pokročilá video přenosová technologie DJI Lightbridge je zabudována přímo do dálkového ovládání a má dosah až 5 km. Celková doba letu dronu je až 18 minut, nejvyšší rychlost 22 m/s.

Více informací

Toto zboží už nemáme v nabídce

45 990 Kč s DPH

38 008 Kč bez DPH

Záruka:
24 měsíců
Produktové číslo:
DJI0602

dji@2x Další zboží značky: DJI

Parametry pro Dron DJI Inspire 1 V2.0 s kamerou DJI Zenmuse X3

Váha:
3060 g
Max. dosah:
5000 m
Max. dosah (CE) (např. ČR):
3500 m
Max. výška:
500 m
Max. výška nad mořem:
4500 m
Max. rychlost:
79 km/h
Kamera:
Externí
Foto rozlišení:
12 MP
Video rozlišení:
4K
Stabilizace:
3osá
Datový tok:
60 Mbps
Zorné pole:
94 °
Živý přenos obrazu:
ano
CMOS senzor:
1/2.3”
Světelnost pevného objektivu:
2.8
Formát souborů:
JPEG, MOV, MP4, DNG
Audio záznam:
ne
Kapacita baterie:
5700 mAh
Maximální čas letu:
18 min.
Doba nabíjení:
60 min.
Možnost napájení přes power banku:
ne
Senzory proti překážkám:
Ne
Maximální síla větru:
10 m/s
Skladnost:
Neskládací
Rozměry:
Velký
Rozsah provozní teploty:
0° až 40° C
Provozní frekvence:
2,4 GHz / 5,8 GHz
Druh dronu:
Kvadrokoptéry
Typ dronu:
Profesionální, Pro filmový průmysl
Oficiální aplikace:
DJI GO
Požadované operační systémy:
Android, iOS
Inteligentní režimy funkcí:
Waypoints, Point of Interest, Course lock, Home Lock
Ovládání:
Ovladačem
Vlastnosti:
S kamerou, Barometr, GPS
Podporované SD karty:
microSDHC, microSDXC
Doporučený věk:
18+
CZ manuál:
ano

Více parametrů Méně parametrů

Popis pro Dron DJI Inspire 1 V2.0 s kamerou DJI Zenmuse X3

Flexibilní dron s polohovatelnými rameny

DJI Inspire 1 byl navržen tak, aby i při své nízké hmotnosti dosahoval vysoké výkonnosti. Je tou nejvyspělejší kompletní sestavou DJI, jejíž flexibilita poskytuje pilotům potřebnou stabilitu a umožňuje pořizovat letecké záběry nezávisle na směru letu. Dron s kamerou DJI Inspire 1 v sobě snoubí nejmodernější letecké technologie - jeho konstrukce má aerodynamický tvar, polohovatelná ramena se transformují dle aktuálně žádaného rozsahu záběru a poskytují kameře až 360⁰ nerušený výhled – tato úžasná tvárnost také celkově usnadňuje manévrování ve vzduchu.

Vrtule v Z-blade tvaru

Zbrusu nové 13palcové vrtule jsou aerodynamicky tvarované, jejich instalace i demontáž je snadná díky systémem rychlého uvolnění (Quick-release). Odolnost vrtulí je celkově zesílena využitím nového kompozitního materiálu na bázi karbonových vláken, což dronu DJI Inspire 1 propůjčuje excelentní letový výkon a zvyšuje jeho stabilitu.

Zesílené motory

Využívání střídavých motorů je již v bezpilotním leteckém průmyslu standardem, DJI však v této oblasti znovu získává prvenství a posouvá rozvoj  o další krok vpřed – do rotorů dronu Inspire 1 integruje zakřivené magnety, které vyrovnávají nesourodost cirkulace vzduchu uvnitř motorů, a zvyšují tak jejich výkon. Namísto několika měděných vláken využívají motory dronu DJI Inspire 1 jediný vodič s vyšší hustotou, proto je uspořádání cívky hladší a těsnější, což snižuje odpor a zvyšuje účinnost každého motoru.

Nové zařízení ESC

Kvadrokoptéra DJI Inspire 1 je vybavena novým regulátorem rychlosti (ESC) s revolučním sinusovým pohonem. Pokročilé algoritmy ESC byly vyladěny a na míru platformě DJI Inspire 1, celý systém je nyní efektivnější a spolehlivější.

DJI inteligentní systém správy napájení

Integrovaná inteligentní baterie je prakticky samosprávná, během letu dronu v reálném čase zobrazuje svou zbývající výdrž a pilot je tak průběžně informován o čase, po který ještě může létat. Pokročilé algoritmy v poměru ke vzdálenosti dronu neustále propočítávají čas potřebný k bezpečnému návratu a v okamžiku, kdy je třeba letět zpět, pilota informují. Baterie zobrazuje hodnoty napětí v jednotlivých článcích, celkový počet nabití/vybití a informace o svém současném i celkovém stavu, což přispívá k dlouhodobě udržitelné letové výkonnosti dronu DJI Inspire 1.

Hlavní řídící jednotka a IMU

Hlavní řídící jednotka přijme každou vteřinu tisíce bitů informací, které během letu proměňuje v akci. Je hlavou celého systému, mistrem, který každé části dronu DJI Inspire 1 říká, co má dělat, a v reálném čase propočítává letové podmínky v daném prostředí, čímž zajišťuje bezprostřední reakci dronu na pokyny pilota. Pokročilý DJI inerciální měřící systém (IMU) využívá k monitorování i těch nejnepatrnějších změn ve sklonu a pohybu 6osý gyroskop a akcelerometr, což dronu umožňuje okamžité vyvážení a udržení pozice.

4K kamera a stabilizace Zenmuse X3

Kvadrokoptéra DJI Inspire 1 využívá lehkou kompaktní kameru X3 s 1/2.3” CMOS snímačem, která natáčí 4Kp30 nebo HD 1080p60 videa a pořizuje 12megapixelové statické fotografie. Kamera je osazena F2.8 objektivem, sestávajícím z 9 členů, se zorným úhlem 94° a ekvivalentní ohniskovou vzdáleností 20 mm. Rozsah ISO citlivosti je 100 – 3200 pro video a 100 – 1600 pro fotografii, kamera podporuje formáty JPEG, DNG a MP4/MOV (MPEG-4 AVC/H.264).

Do stabilizátoru Zenmuse X3 se promítly veškeré klíčové technologie DJI, díky nimž je kamera ve vzduchu držena vždy pevně a umožňuje vám pořizovat plynulé záběry na profesionální úrovni nezávisle na tom, jak rychle a jakým způsobem se dron pohybuje. 3osý stabilizovaný závěs je vybaven ultra rychlým speciálně navrženým procesorem, který řídí motory na všech 3 osách zároveň. Motory stabilizátoru pracují s ±0.03° přesností, při rychlostech až 120°/s pro náklon a 180°/s pro rotaci. Závěs dronu DJI Inspire 1 je otočný o 360° a umožňuje náklon v úhlovém rozsahu -90°/+30°. DJI Inspire 1 je kompatibilní s volitelnými stabilizátory Zenmuse X5, Zenmuse X5R, Zenmuse XT a Zenmuse Z3.

Kompatibilita se stabilizátorem DJI Osmo.

Dálkové ovládání s integrovanou technologií Lightbridge

Dálkový ovladač kvadrokoptéry DJI Inspire 1 disponuje USB, microUSB, mini-HDMI a CAN-Bus porty, dedikovanými tlačítky pro zahájení/ukončení natáčení videa a pořizování statických fotografií, ovladači pro změnu náklonu stabilizátoru a nastavení kamery, jedním tlačítkem pro návrat domů, přepínači letových režimů a 2 tlačítky, kterým můžete přiřadit libovolnou funkci. DJI ovladač pro dron Inspire 1 je vybaven integrovanou 6000 mAh 2S LiPo baterií. Vestavěný HD video přenosový systém DJI Lightbridge s dosahem až 5 km zprostředkovává živý náhled právě snímaného obrazu.

Ovladač kvadrokoptéry Inspire 1 v sobě skrývá tu nejsofistikovanější řídicí technologii DJI a podporuje obsluhu druhého operátora – režim Master/Slave pilotovi umožňuje soustředit se na ovládání dronu, zatímco druhý operátor obstarává polohování stabilizátoru a směrování kamery. Oba ovladače přijímají data a živý video náhled z dronu - dron však může řídit pouze Master operátor. Ovladače se k obě připojují pomocí bezpečnostního hesla a pracují ve frekvenčních pásmech 5.8 GHz a 2.4 GHz.

Inteligentní funkce pro hladký průběh letu

DJI duální systém pozicování kombinuje technologie GLONASS s GPS a během letu dronu průběžně identifikuje a nahrává jeho aktuální polohu. Integrovaný DJI vizuální poziční systém (VPS) poskytuje stabilitu při létání v interiéru nebo při létání na místech bez signálu GPS, umožňuje bezpečný návrat do výchozí pozice v případě ztráty signálu nebo nedostatečné kapacity baterie, okamžitý přechod do režimu vznášení ve chvíli, kdy pilot pustí řídící páky ovladače, a urychluje proces vyhledávání satelitů.

Systém sestává z dolů směřují kamery a dvojice ultrazvukových senzorů. Kvadrokoptéra DJI Inspire 1 během letu neustále zaznamenává změny v letové výšce a strukturu země – získané informace rychle zpracovává pomocí inteligentního CPU čipu a následně je využívá ke stabilizaci i k automatickému polohování ramen.

Variabilita letových režimů a přidružených funkcí

3 inteligentní letové režimy umožňují přizpůsobit chování dronu s kamerou individuálním potřebám pilota a rozšiřují možnosti letecké filmařské tvorby.

Režim P (Positioning)

Tento režim pracuje nejlépe se silným GPS signálem. K dispozici jsou 3 různé varianty režimu, ze kterých kvadrokoptéra DJI Inspire 1 sama vybírá dle síly GPS signálu a senzorů VPS.

P-GPS – tato varianta je zvolena v případě, že je dostupné GPS i vizuální pozicování. Dron pro určení své polohy využívá GPS.

P-OPTI – tuto variantu zvolí dron v případě, že nemá k dispozici signál GPS, ale je dostupné vizuální pozicování. Pro vznášení na určité pozici dron využívá VPS.

P-ATTI – k dispozici není ani signál GPS ani vizuální pozicování, dron pro určení polohy využívá pouze barometr a regulovaná je tak jen letová výška.

Režim A (Attitude)

Pro stabilizaci není využíváno ani GPS, ani VPS, ale pouze barometr. Je-li úspěšně nahrán bod vzletu (Home Point), může se dron v případě ztráty spojení s dálkovým ovladačem automaticky navrátit do své výchozí pozice.

Režim F (Function)

V režimu F je aktivováno IOC, které pilotovi umožňuje třemi způsoby uzamykat orientaci dronu, dále jsou k dispozici inteligentní funkce Follow Me a Waypoints.

Course Lock (CL) – udržuje přímý kurz letu nezávisle na směrování kamery. V praxi to znamená, že až dronu v aplikaci vyberete kurz, zahájí přímý let daným směrem a během přesunu se bude dle vašich pokynů volně otáčet kolem své osy. Umožní vám tak pořídit zcela komplexní letecké záběry.

Home Lock (HL) – přivolá DJI Inspire 1 přímou čarou zpět do výchozí pozice nezávisle na tom, jakému směru čelí a kam je nasměrována kamera. Po aktivaci funkce Home Lock stačí pouze zvolna přetáhnout páčku ovladače dolů a dron se začne vracet - pro let dál od místa vzletu je třeba páčku naopak přetáhnout nahoru. Home Lock funkci snadno ukončíte opětovným přepnutím do režimu P.

Point of Interest (POI) –  dron krouží kolem předem vybraného objektu a natáčí jej. Po nahrání objektu nebo místa zájmu do aplikace začne dron kolem objektu kroužit a bude na něj neustále směřovat kameru. Přednastavenou rychlost letu, letovou výšku a vzdálenost dronu od vybraného objektu lze manuálně upravovat.

Follow Me – tento režim mění dron DJI Inspire 1 ve vašeho skvělého parťáka na cesty i sportovní dobrodružství. Dron vás při každém pohybu následuje a neustále udržuje v záběru, můžete tak detailně zdokumentovat všechny své akce, anebo získat originální selfie záběry z ptačí perspektivy.

Waypoints – umožňuje předem rozplánovat letovou trasu dronu Inspire 1. V režimu Waypoints přednastavujete celkovou letovou dráhu dronu a to buď prostřednictvím GPS bodů nebo Waypointů (trasových bodů). Dron se bude po vyznačené trase autonomně pohybovat, a vy se tak můžete zcela soustředit na ovládání kamery.

Aplikace DJI GO

Všestranná mobilní aplikace DJI GO umožňuje komplexní nastavení kamery a všech letových parametrů, zobrazuje důležité informace o stavu dronu a jeho baterie, síle signálu, aktuálním letovém režimu, celkovém počtu letů, letovém čase a nalétaných kilometrech. Zpřístupňuje také nastavení i ovládání jednotlivých inteligentních letových funkcí a v průběhu letu zprostředkovává pilotům živý HD náhled právě snímaného obrazu, který se zároveň automaticky ukládá v mobilním zařízení.

Všechny své záběry snadno naleznete v knihovně médií, můžete je libovolně upravovat v DJI editoru a prostřednictvím sítí Facebook, Twitter a Tumblr sdílet s celým světem. Svou tvorbou se můžete pochlubit i na platformě SkyPixel, která sdružuje letecké fotografy a filmaře ze všech koutů světa. A pokud se už už nemůžete dočkat, až vaše záběry uvidí přátelé, je k dispozici i živé streamování přímo na YouTube.

Osvoboďte svou kreativitu a vytvářejte úžasně ostré letecké záběry na profesionální úrovni – DJI Inspire 1 mění vaše sny v realitu.

TIPHledáte dron pro leteckou fotogrammetrii? Přečtětě si, jak ho vybrat, u nás na blogu.

Obsah balení

  • Dron DJI Inspire 1 1x Dron DJI Inspire 1 V2.0
  • Kamera DJI Zenmuse X3 pro Inspire 1, Matrice 100, Matrice 600, Matrice 600 Pro - hlavní 1x Kamera DJI Zenmuse X3
  • 1x Dálkový ovladač
  • 4x Pár vrtulí 1345T
  • 1x Inteligentní baterie TB47 LiPo 6S/4500 mAh
  • 1x Nabíječ akumulátoru 100W
  • 1x Micro USB kabel
  • Micro SD karta (16GB) 1x Micro SD karta 16 GB
  • 1x Přepravní box

Natočili jsme už přes 8500 hodin videomateriálu z dronu.

Možnost koupět Voucheru na detailu produktu

Vybíráte pro někoho jiného a nevíte si rady?

Nevadí. Darujte dárkový poukaz a obdarovaný si vybere sám.

Chci dárkový poukaz

person-polygon

Chcete využít dron na max?

Naučíme vás efektivně používat inteligentní módy a jednotlivé režimy letu.

pro-pokrocile@2x

Staňte se droním power-userem a ovládněte všechny funkce

S pokročilými piloty si projdeme jednotlivé režimy a natrénujeme si s jejich pomocí létání. V průběhu školení vám doporučíme pro jaké účely je vhodné využívat konkrétní režim.

Zobrazit detail školení

O dronech a jejich využití víme téměř vše
Vyzkoušejte si nás

Školení

Od pilotních základů po profi licenci

Zobrazit volné termíny

Půjčovna a prodej

K vybraným modelům školení zdarma

Servis

Spolehněte se na nás

Pojištění

Zařídíme pojištění dronu

Natáčení a focení

Vybereme nejvhodnější stroj a pořídíme dechberoucí záběry

Workshopy a firemní akce

Pobavte s drony své zaměstnance a partnery

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám

216 216 022

(Po–Pá 9–18h)

author-polygon-anezka

Anežka

Specialistka na drony a péči o zákazníky