Slovník pojmů a FAQs 1 minuta čtení

Jak poznám, že dronu dochází baterie?

26 července 2023


Výdrž baterie u dronů se liší mezi jednotlivými modely a často tento parametr volně používáme jako synonymum pro flight time dronu –⁠ tedy dobu, po kterou se udrží v provozu ve vzduchu na jedno nabití baterie. Jak poznám, že se baterie vybíjí a měli bychom přistát a začít dobíjet?

Výstraha o nízké baterii: Moderní drony obvykle mají vestavěné systémy, které vás informují o stavu baterie. To se často projevuje zvukovým signálem nebo výstrahou na ovladači dronu. Tato výstraha vás upozorní, že baterie je téměř vybitá a je čas vrátit se na zem.

Indikátor na ovladači dronu: Některé drony mají na ovladači nebo na obrazovce přehledový ukazatel stavu baterie. Může se jednat o jednoduchý ukazatel nebo konkrétní číselnou hodnotu, která ukazuje zbývající kapacitu baterie. Stejně tak tento indikátor najdete v ovládací aplikaci dronu

Vzdálenost a doba letu: Pokud sledujete dobu, po kterou jste s dronem ve vzduchu, můžete předpokládat, že baterie bude docházet, pokud se přibližuje maximální doba letu (max. flight time), kterou daný dron nabízí (obvykle kolem 30 min.).

Sledování napětí baterie: Tento způsob vyžaduje, abyste měli přístup k telemetrii dronu. Mnoho pokročilých dronů umožňuje sledovat napětí baterie prostřednictvím aplikace nebo softwaru. Pokud vidíte, že napětí baterie se neustále snižuje, je to znamení, že dochází k vybití baterie. Rychlejší vybíjení také zaznamenáte při létání s dronem v zimě.

TIP

Přečtěte si, jak pečovat o baterie DJI tak, aby vám co nejdéle sloužily a nesnižovala se jejich kapacita.

A jak poznám nabitou baterii dronu?

  • Podle indikátoru na nabíječce
  • Podle indikátoru na baterii dronu
  • Podle času nabíjení deklarovaného výrobcem
  • Podle stavu napětí baterie.

Upozornění na nízký stav baterie v aplikaci DJI GO 2

baterie a nabíjecí stanice pro drony

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den