Novinky ze světa dronů 1 minuta čtení

Jaký byl rok 2018 ve světě komerčních dronů?

31 ledna 2019

Alex

Když se řekne dronař, tak si většina z nás představí teenagera, který s dronem machruje před školou na spolužáky. Mnohem více dronů ovšem najde využití u profesionálů – ve stavebnictví, inženýringu, elektrotechnice nebo záchranářství. Přečtěte si o tom hlavním, co se v oboru komerčních dronů letos přihodilo, podle firmy DroneDeploy – největšího poskytovatele droního software na světe.

Obsah článku

30 milionů akrů

Přesně tolik území už komerční dronaři a profesionálové využivající software a cloud DroneDeploy „nalétali“. Proto v DroneDeploy přesně vědí, na co a jak se profesionální drony používají. A co tedy vysledovali? Třeba to, že od roku 2017 se počet komerčních dronů ve službách firem zpětinásobil a poptávka stále raketově roste.

Největší růst v nasazení dronů hlásí stavebnictví

Největší invazi dronů zažívá konkrétně stavebnictví, kde DroneDeploy zaznamenal nárůst o 239 % – nedávno jsme vám představili dron DJI Phantom 4 RTK, který aktivně propaguje třeba německý gigant STRABAG. Nejen pro výškové práce zase nedávno vyšla novinka DJI Mavic 2 Enterprise, kterou lze osadit různým příslušenstvím podle povahy vašeho pracovního úkolu.

Po stavebnictví se dronům nejvíce daří v mapování, zemědělství a realitním a těžebním průmyslu (jeho podíl roste nejrychleji hned po stavebnictví)– všude tam, kde jsou potřeba real-time data, kde monitorujete postup prací nebo kde potřebujete odhalit krizová místa a potenciální problémy dříve, než nastanou.

Nejoblíbenější je Phantom 4 Pro

Komerční dronaři nejčastěji létají na jaře a v létě, nejakčnější bývá červenec. Obvykle za týden „nalétají“ kolem 5 map. Zajímavostí je také to, že 90 % komerčních letů probíhá s drony s cenovkou pod 1500 dolarů a v 85 % případů jde o stroje ze stáje DJI.

Nejpopulárnější je s přehledem Phantom 4 Pro, pak následuje Mavic Pro, Phantom 4, Phantom 3 a Phantom 3 Pro a překvapivě na konci jsou drony z řady Inspire a M series, které jsou pro průmysl a náročné úpravy speciálně navržené.

Na závěr pár perliček:

  • Z nástrojů pro postprodukci je mezi profíky nejoblíbenější AutoCad.
  • V zemědělství drony nejčastěji kontrolují pole s obilím, bramborami nebo vojtěškou.
  • Obvyklý droní tým profíků má 5 pilotů.
  • Firmy hlásí, že díky dronům stlačily čas, který původně potřebovaly na zmapování terénu, 5krát až 20krát. Podařilo se jim také 5krát stlačit náklady a zvýšit o 50 % bezpečnost práce.

TIPUvažujte o tom, stát se profíkem? Připravíme vás na získání řidičáku na dron

Ještě u vás ve firmě nelétají drony? Poraďte se s námi, jaké droní řešení vám pomůže ušetřit čas a peníze.

 

👋✈ #LetuZdar

🐲 Drak_Alex

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Alex
Specialista na drony a pravidla létání

776 86 88 86 (Po–Pá 9–18h)

Sonduju, analyzuju, vyhodnocuju a nikdy nepřestávám lovit! Svoje stopy zanechávám ve vzduchu a v onlinu. Jsem droní Gee :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den