Slovník pojmů a FAQs do 1 minuty

Kdo vymyslel dron?

29 července 2023


Je těžké přesně určit jednotlivce, který vymyslel první dron, protože se jedná o dlouhodobý a postupný vývoj, který zapojil mnoho lidí a organizací. Historie dronu a bezpilotních letadel sahá až do počátku 20. století, avšak koncept dronů v moderním smyslu vznikl až v posledních desetiletích.

Jak vznikl dron? První bezpilotní letadlo, které můžeme označit za předchůdce dnešních dronů, bylo vyvinuto roku 1917 během první světové války firmou Sperry Corporation. Jednalo se o bezpilotní torpédový letoun známý jako "Kettering Bug." Tento letoun byl poháněn interním spalovacím motorem a byl navržen pro útoky na nepřátelské cíle. Avšak první operačně nasazené bezpilotní letouny se objevily až v druhé světové válce.

Bezpilotní letouny nakopla miniaturizace

Moderní rozvoj dronů je spojen především s pokroky v technologii, včetně miniaturizace elektroniky, vývoje lehkých a silných materiálů, a využití pokročilých senzorů a řídicích systémů. Průlomem pro rozvoj dronů se stal vznik mikroprocesorů a technologie GPS, která umožňuje přesné řízení a navigaci bezpilotních letadel.

V současnosti existuje mnoho různých společností, výzkumných institucí a jednotlivců, kteří přispěli k rozvoji a inovacím v oblasti dronů. Mezi významné příklady lze zařadit firmu DJI, která je jedním z největších výrobců a dodavatelů dronů pro civilní použití. Dalšími významnými přispěvateli jsou například společnosti Parrot, Boeing, Lockheed Martin, General Atomics nebo AeroVironment.

Kdo vymyslel dron

drony DJI

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den