Ze zákulisí světa dronů 1 minuta čtení

Nejčastější závady a nedostatky levných dronů

18 března 2019

Alex

Něco jako dron, spíše hračku na dálkové ovládání, koupíte už za pár stovek. Proč vám takový stroj moc dlouho nevydrží a proč od něj nemůžete očekávat příliš droní magie?

Obsah článku

Nízká hmotnost

Co se vám na první potěžkání může jevit jako výhoda, na první vzlétnutí se projeví jako zásadní nedostatek. Příliš lehký dron totiž ve vzduchu tzv. plave - nemůžete s ním létat venku nebo ve větru, občas ho rozhodí i vlastní vzdušné víry.

Bez pozičního systému

Držení pozice neboli “stání na místě” ve vzduchu je většinou také problémem pro levné drony - obvykle postrádají poziční systémy. Kvalitní drony DJI mají obvykle minimálně 3 poziční systémy - 2 satelitní a 1 VPS, což je vlastně ultrazvuk, který odráží vlny od země a díky tomu dron stabilně kotví v závislosti na modelu až do 10m výšky.

Výdrž jen pár minut bez funkce auto-přistání

Levný dron má také velmi malý výkon a nízkou kapacitu baterie - dokonce je někdy napájen obyčejnými tužkovými bateriemi. Bez možnosti auto-přistání, když dochází baterka, tak často dron bez varování prostě spadne k zemi. Stejná situace nastane při ztrátě signálu, který u levných kusů nepřekročí 10 metrů. Raději proto používejte ochranné nárazníky k vrtulím, nebo investujte do pořádného stroje.

Neexistence náhradních dílů

Po nehodě s levnou hračkou máte také smůlu s náhradními díly. Výrobcům se nevyplatí je vyrábět ani distribuovat, protože vědí, že jde o hračku na pár použití, nebo že si za těch pár stovek prostě koupíte rovnou nový kus.

Žádná stabilizace

U levných modelů také nepočítejte s kvalitními záběry. Protože levný dron nemá gimbal - stabilizátor, výsledkem je roztřesený obraz. Integrovaná kamera u těchto modelů pak smutný výsledek ještě doplní mizerným rozlišením.

Jako dárek pro děti si určitě s droní hračkou vystačíte, ale pokud se chcete do dronaření vrtnout pořádně, začněte u nejlevnějšího dronu z naší nabídky - dronu Tello, který společně vyvinuly společnosti DJI a Intel. Ten už postačí na kvalitní polet, natáčení a třeba i na oblíbené droní závody :-)

TIP

Než si každou cenu koupit nekvalitní levný dron, raději vyčkejte a našetřete si na dron, který využijete dlouhodobě. Můžete si ho i půjčit v naší půjčovně dronů, nebo může dávat smysl drobná půjčka, abyste si pořídili už solidní dron, se kterým si můžete i vy osobně vydělat nějakou tu korunu – třeba nabídkou komerčního focení a natáčení z dronu.

 

👋✈ #LetuZdar

🐲 Drak_Alex

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 5/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Alex
Specialista na drony a pravidla létání

776 86 88 86 (Po–Pá 9–18h)

Sonduju, analyzuju, vyhodnocuju a nikdy nepřestávám lovit! Svoje stopy zanechávám ve vzduchu a v onlinu. Jsem droní Gee :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den