Novinky ze světa dronů 1 minuta čtení

Novinky DJI 2018 – Ronin S, Osmo Mobile 2, dron Tello

17 ledna 2018

Alex

DJI hned zkraje roku releaslo na veletrhu CES (největší světový veletrh spotřební elektroniky) 2 ruční stabilizátory – DJI Osmo Mobile 2 a DJI Ronin S. Další novinkou je dron Tello ze stáje RYZE Technology. Pojďme se tedy mrknout, co nás letos čeká a nemine :).

Obsah článku

DJI Osmo Mobile 2

Díky novému gimbalu u DJI Osmo Mobile 2 máte možnost překlopit mobil i na výšku! Baterie má vyšší kapacitu a stabilizátor tak vydrží v provozu až 15 hodin. Lehkou proměnou prošel i ruční držák, který nově obsahuje USB slot pro dobíjení vašeho telefonu přímo z Osma. V inteligentních režimech přibyla funkce Timelapsu a Hyperlapsu. Na rukojeti je nově tlačítko M, které po stisknutí a přidržení uzamkne gimbal ve stejné poloze. Prodej bude zahájen v únoru 2018 a cena? Na americkém trhu za neuvěřitelných 129$! V Evropě předpokládejme do 150 Euro.

DJI Ronin S

DJI Ronin S je hybridem mezi stabilizátory Ronin pro DSLR kamery, zrcadlovky a mezi Osmem. Obdobně jako u DJI Osmo Mobile 2 je kloub gimbalu upravený tak, aby vám nepřekážel při náhledu na LCD u kamery. DJI ještě přesně nespecifikovalo nosnost, ale slibuje podporu pro většinu DSLR kamer a zrcadlovek. Na rukojeti je nově tlačítko M (“Mode button”), kterým můžete navolit rychlost reakce gimbalu a dále integrovaný Focus (pro podporované typy kamer). Joystick vám oproti Osmu umožňuje plynulý pohyb do všech směrů. DJI plánuje release na trh v 2. čtvrtletí tohoto roku. DJI ještě dolazuje finální materiály. Cena pro americký trh by neměla překročit 1.000$! V Evropě předpokládejme okolo 1200 Euro.

Ryze Tello (powered by DJI)

Ryze Tech je partnerská společnost DJI, která představila dron Tello. DJI se podílelo na vývoji dronu minimálně u VPS (ultrazvukových) senzorů zajišťujících stabilitu během letu. Společnost Intel dodala Tello procesor. Dronu můžete naprogramovat letové úlohy ve Scratchi (vizuálním programovacím jazyce). Díky tomu je Tello o muší váze cca 80g zároveň skvělou edukativní hračkou pro děti. Tello nastartujete tak, že dron vyhodíte do vzduchu – samo s citem :)). Ve vzduchu můžete dokonce flipovat (otočka o 360° v různých směrech). Baterka vám vydrží 13 minut a nejdál se s nohama na zemi proletíte až 100 m. Rozlišení foťáku je 5 MPix a video natočíte v HD kvalitě. Tello stabilizuje obraz digitálně. Od března 2018 nás tedy čeká spousta srandy za 99$ (US market)! V Evropě předpokládejme do 120 Euro.


 

👋✈ #LetuZdar

🐲 Drak_Alex

Zdroje: https://ryzerobotics.com/tellohttps://store.dji.com/product/tello

Výhody

  • Výdrž až 15 hodin.
  • Funkce Timelapse a Hyperlapse pro časosběrná videa.

Nevýhody

  • Starší model, který už překonaly novější stabilizátory Osmo Mobile 3 a OM 4.

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Alex
Specialista na drony a pravidla létání

776 86 88 86 (Po–Pá 9–18h)

Sonduju, analyzuju, vyhodnocuju a nikdy nepřestávám lovit! Svoje stopy zanechávám ve vzduchu a v onlinu. Jsem droní Gee :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den