Recenze a testy dronů a příslušenství 1 minuta čtení

Nový DJI Osmo Pocket: Nejmenší ruční stabilizátor

7 prosince 2018

Alex

V DJI nás letos zásobují samými novinkami. Po novém dronu Mavic 2 Pro a Zoom pro spotřebitele a DJI Mavic 2 Enterprise pro profíky je tu mrňous, co udělá z roztřesených záběrů filmek jako z bijáku. Už žádný Blair Witch, odteďka Velká nádhera.

Obsah článku

Nejmenší 3osý stabilizátor od DJI

Tohle se DJI fakt povedlo – opravdu malý ruční stabilizátor, který se vejde do náprsní kapsy. A co víc? Vykouzlí krásně plynulé a ostré záběry, i když točíte za běhu po pláži, nebo ho připnete na záda svému psímu miláčkovi (příklady z promo videa DJI). Kompaktní 3osý gimbal prostě vyrovná i třes kameramana s Parkinsonem, nemluvě o tom, že má spoustu praktických vychytávek.

Jak se Osmo Pocket používá?

Vyndáte prcka z obalu (můžete si navíc pořídit i speciální nabíjecí obal s vestavěnou powerbankou) a zapnete. Ovládat Osmo Pocket můžete pomocí tlačítek na držadle, nebo skrze dotykovou obrazovku, která slouží i jako náhledový displej nebo hledáček. Osmo Pocket můžete s příslušenstvím také vysouvat jako klasickou selfie tyč. Další metodu ovládání je váš smartphone s nainstalovanou aplikací DJI Mimo.

Můžete si nastavit gimbal a kameru, jak si přejete, nebo využijte pomocníky – inteligentní módy:

  • Speciální Face Track mode je přímo dělaný pro selfíčka a vytvoří i krásné 360 záběry s vámi jako hlavní hvězdou.
  • Samozřejmostí je i funkce ActiveTrack pro sledování objektů.
  • FPV mód se zase hodí pro dynamické situace z vlastní perspektivy, jako je jízda, běh nebo rychlé změny směru.
  • S Motion Lapse natočíte jednoduše vlastní time lapse videa se 2 nebo 4 pevnými body.

Nechybí ani možnost skládat panoramata nebo fotit a natáčet v noci v módu Nightshot – Osmo Pocket scénu automaticky dosvětlí a navíc můžete kouzlit se snímky s delší expozicí, aniž byste potřebovali stativ.

Více srandy s příslušenstvím

Využití je milión, ale možná vás překvapí, že s Osmo Pocket můžete vyrazit natáčet i pod vodu. Stačí přikoupit voděodolný case a do hloubky 60 metrů vaše cousteauovské ambice nic nezastaví. Páradičkou je také již zmíněný nabíjecí obal na váš Osmo Pocket nebo bezdrátový modul pro propojení s telefonem. K dalšímu příslušenství patří filtry a různé adaptéry. Díky univerzálnímu portu můžete Osmo pocket propojit s mobilním telefonem a dalšími zařízeními.

Aplikace DJI Mimo

Při natáčení i postprodukci vám bude průvodcem a pomocníkem aplikace DJI Mimo, kde vám přednastavené story módy pomohou natočit scény jako od profíků a pak už jen přidáte speciální efekty, hudbu a další nezbytnosti pro atraktivní video. Nechybí ani Advanced možnosti, kde si nastavíte podle libosti ISO, rychlost závěrky nebo aperturu čočky. Podporovány jsou i formáty RAW a D-Cinelike.

Jo a málem bychom zapomněli – točí 4K/60fps videa a díky 1/2.3palcovému senzoru s ním pořídíte také 12MP fotky. Na jedno nabití vydrží 140 minut a váží jen něco kolem 10 deka.

No je to mazlík, tak se na něj přijďte mrknout!

K dispozici bude bambilion kusů: od 14.12.2018

 

👋✈ #LetuZdar

🐲 Drak_Alex

Výhody

  • Ovládání pomocí tlačítek na držadle, nebo skrze dotykovou obrazovku, která slouží i jako náhledový displej nebo hledáček.
  • Inteligentní módy jako FaceTrack, ActiveTrack, FPV mód nebo Motion Lapse.
  • Skládání panoramat
  • Natáčení v nočním módu s automatickým dosvětlením
  • Díky univerzálnímu portu můžete Osmo pocket propojit s mobilním telefonem a dalšími zařízeními.

Nevýhody

  • Není voděodolný, musíte dokoupit speciální obal.

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Alex
Specialista na drony a pravidla létání

776 86 88 86 (Po–Pá 9–18h)

Sonduju, analyzuju, vyhodnocuju a nikdy nepřestávám lovit! Svoje stopy zanechávám ve vzduchu a v onlinu. Jsem droní Gee :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den