Slovník pojmů a FAQs do 1 minuty

Co je to letecká mapa?

26 března 2023


Letecká mapa, laicky řečeno “mapa pro piloty”, také nazývaná letecký plán, je speciální mapa určená pro leteckou navigaci a plánování letů. Letecké mapové podklady se používají k navigaci v letadlech a poskytují informace o terénu, výškách, překážkách a navigačních bodech.

K čemu jsou letecké mapy?

Letecké mapy obsahují podrobné informace o letištích, navigačních bodech, překážkách, jako jsou vysoké budovy a antény, geografické rysy, jako jsou řeky a hory, a dalších důležitých informacích pro piloty. Ukazují nám různé vzdušné prostory s jejich možnostmi a omezeními, ostatní letecké objekty, které by nám jako pilotům mohly zkřížit cestu 

Letecké mapy jsou často vytvářeny na základě satelitních snímků a jiných geografických dat. Jsou navrženy tak, aby poskytovaly pilotům jasnou a přesnou představu o okolním terénu a pomáhaly jim plánovat lety a přistání bezpečně a efektivně.

Jak využít leteckou mapu pro létání s dronem?

Před každým letem s dronem byste si měli prohlédnout leteckou mapu oblasti, kde chcete létat – pro drony existuje speciální letecká mapa DronView. Podívejte se na druhy vzdušných prostorů s jejich pravidly létání pro drony a letecké nástroje, z nichž nejdůležitější je právě letecká mapa pro drony, a které byste jako piloti dronů měli mít v malíku.

legislativa pro létánís dronem

472075713-19274-dronview-grid-a-cela-cr

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 2.3333/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den