Slovník pojmů a FAQs do 1 minuty

Co je to měřič baterií?

3 září 2023


Měřič baterií je zařízení, které slouží k určení aktuálního stavu nabití a napětí baterií (akumulátorů). V případě digitálního měřiče baterií se jedná o elektronický přístroj, který umožňuje sledovat a na displeji zobrazovat přesné informace o kapacitě a stavu nabití baterie. Tyto informace jsou důležité pro bezpečný a efektivní provoz zařízení, které baterie napájí, tedy i drony.

K čemu je digitální měřič baterií u dronu?

Digitální měřič baterií je u dronů velmi užitečným a praktickým nástrojem. Umožňuje pilotovi sledovat aktuální stav baterie během letu a na základě zjištěných dat určit, kdy je třeba dronem přistát a vyměnit baterii za plně nabitou. Respektive tento digitální tester kapacity baterie funguje na palubě dronu velice často plně automatický – naměřené údaje předává řídicí jednotce, která je schopna spočítat zbývající čas letu a takto vyhodnotit vhodný okamžik pro automatický návrat a bezpečné přistání.

Jak se měří baterie dronu?

Baterie dronu se měří pomocí interního měřiče – zkoušečky baterie a akumulátoru –, který je dnes zcela běžnou součástí moderních dronů. Měřič baterie sleduje aktuální napětí jednotlivých článků akumulátoru a následně vypočítá zbývající kapacitu. Tyto informace jsou zobrazovány pilotovi na ovladači dronu nebo na jiném zařízení (například v FPV brýlích).

Drony s měřičem baterií na DronPro

Úroveň nabití baterie dronu DJI

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den