Slovník pojmů a FAQs do 1 minuty

Jak zesílit dosah dronu?

29 července 2023


Dosah dronu ve smyslu maximálního doletu dronu můžete zvýšit pořízením a instalací lepší, vysokoziskové antény pro ovladač nebo posilovačem (opakovačem) signálu.

Antény pro větší dolet dronu 

Antény mohou zvýšit dosah dronu tím, že poskytnou silnější signál a zlepší komunikaci mezi ovladačem a dronem. Alternativou také může být použití opakovačů signálu, když signál mezi dronem a ovladačem začne slábnout.

Za aktualizaci firmware dronu nic nedáte

I obyčejná aktualizace firmware může zlepšit výkon dronu, včetně zvýšení dosahu. Zkontrolujte proto, zda má váš dron nejnovější dostupnou verzi.

Změna frekvence a kanálu

Většina ovladačů dronů umožňuje volbu frekvence a kanálu nebo mezi nimi umí automaticky přepínat (v nastavení mějte zapnuté "Dual-band"), podle toho, kde je signál silnější. Zkuste experimentovat s různými kombinacemi, abyste zjistili, která vám přinese nejlepší dosah.

Celkově doporučujeme pro zlepšení signálu a zvýšení dosahu omezit rušení v okolí. Ujistěte se, že létáte v oblasti bez rušivých signálů nebo elektromagnetických interferencí a šumu, který může snižovat dosah dronu. Pomocí může také zvýšení výšky letu, protože vliv překážek a terénu bude menší. 

Dron DJI Mavic 3 Pro a profi ovladač DJI RC Pro

antény a zesilovače signálu pro maximální dolet dronu

TIP

Podle platné legislativy musíte s dronem vždy udržoval vizuální kontakt (VLOS). Proto zvažte, na jakou vzdálenost opravdu potřebujete posílit signál dronu, abyste ho přesto stále viděli.

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den