Slovník pojmů a FAQs do 1 minuty

Lze můj dron provozovat ve „specifické“ kategorii?

26 července 2023


Svůj dron můžete provozovat ve "specifické" kategorii, pokud jsou splněny příslušné podmínky a požadavky stanovené ÚCL. Specifická kategorie je jednou z kategorií pro provozování bezpilotních letadel, kterou zavádí evropské nařízení o bezpilotních letadlech (EU 2019/947).

V specifické kategorii je povoleno provozovat drony, které nezapadají do kategorií "otevřená" a "certifikovaná" a je třeba získat povolení od příslušného regulačního orgánu, který stanoví specifická pravidla a omezení pro tento provoz.

Specifická kategorie obvykle zahrnuje situace, jako je provozování dronu mimo viditelnost pilota, v blízkosti osob nebo v blízkosti citlivých oblastí, například letišť či centra měst. Před zahájením provozu ve specifické kategorii je důležité se seznámit s místními předpisy a postupy a zajistit, že splňujete veškeré požadavky pro bezpečný a legální provoz dronu.

Je důležité mít na paměti, že specifická kategorie se může lišit v různých zemích, a proto je nezbytné získat informace od místních regulačních orgánů nebo příslušných autorit pro bezpilotní letadla, abyste se řídil(a) konkrétními předpisy ve vaší oblasti.

Soukromě zhotovené drony jakékoli hmotnosti mohou být provozovány ve „specifické“ kategorii, pokud jsou uvedeny v oprávnění k provozu (OkP) vydaném příslušným národním leteckým úřadem.

18203-ridicak-na-dron-do-podkategorii-provozu-a1-a3-a-a2

získat oprávění k provozu

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den