Novinky ze světa dronů 1 minuta čtení

Nová platforma STORM od DJI unese přes 18 kg! Pro Evropu zatím v nedohlednu

15 července 2019

Alex

Neobvykle nenápadný release nové DJI platformy se odehrál pro pár desítek vyvolených na Cine Gear Expo v Los Angeles – 4denní akci pro špičkové filmaře odehrávající se na přelomu května a června. Nová platforma STORM patrně ideově vychází z programu DJI Pro pro profesionální filmaře, kterým chce podpořit profesionální tvorbu na svých profesionálních dronech, kamerách, stabilizátorech a příslušenství.

Obsah článku

Co o platformě STORM zatím víme?

  • Dron se zatím nedá koupit – testuje ho americká firma Helinet Aviation, která ho měla i na svém stánku na výše zmíněné akci.
  • Jde o osmimotorový stroj, který by si měl hravě poradit s náloží v podobě gimbalu DJI Ronin 2 s podporou DJI Master Wheels a Force Pro.
  • Spekuluje se o tom, že DJI chcete tuto platformu pronajímat spolu s DJI Studio Custom Aerial Cinematography Service, kdy vám DJI dá k dispozici i náklaďák a filmovou crew. Srovnatelný dron (např. xFold Dragon X12) totiž začíná na částce 30 000 dolarů.
Zobrazit příspěvek na Instagramu

On display in the Helinet booth at Cine Gear will be the DJI STORM - the X8 drone made by DJI to seamlessly carry the industry standard DJI RONIN 2 gimbal. This drone is the only one in America. Cine Gear will be your chance to see this beast in person and grab some photos! @djiglobal @djipro BOOTH B106 in the B-Tank 📸: @robgluckman_photography Helinet Aviation is the worldwide leader in aerial camera movement with solutions including Helicopter, Cinejet, Learjet, Moviehawk and Drone platforms led by world renowned Aerial Coordinator Kevin LaRosa II @k2_larosa Helinet Production Group: @k2_larosa @chad_daring @broby_thimpson @jfburton2 @aexandraalejandro @michaelfitzmaurice @fad2blk @dronepilotmike @cameronfitzmaurice @jaredslater @scherbas @bruno_04cl7 @airborneimages @bentonward @joe.kocsis @paddymoynahan @robgluckman_photography @jip_01 @steve_koster @insdangraming @tj.millard @mrsteelefpv @stingersswarm @helinetaviation @helinetmoviehawk @cinejet #philpastuhov #jasonlafargo

Příspěvek sdílel uživatel @ helinetdrones, Kvě 25, 2019 v 10:38 PDT

Technické specifikace droního obra?

 • 8motorový stroj
 • rychlost: 80 km/h (Sport mode) / 60 km/h(GPS mode)
 • Digitální přenosový systém LightBridge 2
 • Dosah: 2 km
 • Operační teplota: -10°C až 40°C
 • Doba letu: 8-15 minut
 • Max náklad: 18,5 kg

Matrice 600 je dron DJI, který se aktuálně nejvíce přibližuje možnostem platformy STORM a stojí šestinu jeho ceny. Na ten však můžete naložit jen 5,9 kg, a proto se počítá s tím, že STORM využijí profíci hledající nosič pro těžší a komplikovanější kamery, jako jsou modely ARRI nebo RED.

TIP
Náklad až 9,07 kg zvládne třeba dron Freefly Alta 8 Pro. Na opačném konci spektra jsou drony od firmy XM2, jejichž óbr dron Sierra unese až 75 kg!

 

👋✈ #LetuZdar

🐲 Drak_Alex

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Alex
Specialista na drony a pravidla létání

776 86 88 86 (Po–Pá 9–18h)

Sonduju, analyzuju, vyhodnocuju a nikdy nepřestávám lovit! Svoje stopy zanechávám ve vzduchu a v onlinu. Jsem droní Gee :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den