Slovník pojmů a FAQs do 1 minuty

V čem se liší průmyslové a profesionální drony?

26 července 2023


Průmyslové a profesionální drony jsou si navzájem synonymem a často se staví do opozice proti hobby dronům nebo tzv. spotřebitelským dronům. 

Průmyslový dron nebo průmyslová kvadrokoptéra mají pokročilé funkce, které by běžný pilot, který létá hlavně pro zábavu, asi vůbec nevyužil. Např. RTK modul, termokameru, liDAR, laserový skener, možnost osadit dron několika užitečnými zařízeními naráz, hot-swap bateriemi a záložními systémy, kdyby jedna část dronu přestala fungovat. Drony pro profesionální využití se často dodávají také s profesionálním ovladačem, který má nastavitelná tlačítka a hlavně vestavěný displej s vysokým jasem. Prémiovým funkcím a větší nosnosti odpovídá také cena profesionálního dronu, která je několikanásobná oproti těm spotřebitelským.

Využití dronů v průmyslu aneb K čemu jsou profesionální drony

Využití dronů v průmyslu je už dnes velmi široké a stále se rozšiřuje. Aktuálně se využívají při leteckých inspekcích, kontrole solárních panelů, při fotogrammetrii, mapování a modelování nebo ve stavebnictví. Profesionální využití dronů se ale posouvá i do zemědělství nebo do akcí záchranných a bezpečnostních složek.

Profesionální dron DJI M350 RTK

drony v průmyslu

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den