Inspirace pro létání s dronem 2 minuty čtení

6 tipů na výlety s dronem po Česku

1 září 2021

Bára

Hledáte krásná místa k vyvenčení sebe i svého droního mazla? Zeptali jsme se pro vás droních draků z Instagramu, kde to stojí za to, a dali dohromady jejich tipy na nejfotogeničtější místa v ČR. Nechte se inspirovat!

Obsah článku

Mrazivá Kunětická hora ve světle zapadajícího slunce

Hrady a zámky mě obecně nikdy nijak zvlášť nepřitahovaly. Nicméně s příchodem technologie létajících fotoaparátů se můj názor změnil. Kunětickou horu jsem navštívil letošní zimu s partou kamarádů a fotografů z Beskyd. Počasí nám příliš nepřálo a obloha byla po celý den zatažená. K večeru se počasí naštěstí umoudřilo, a nakonec nám naservírovalo parádní světlo. Kombinace zlaté hodiny s tímto místem dala vzniknout výsledku, se kterým jsem velice spokojený. Rozhodně bych se sem rád vrátil i v letních nebo podzimních měsících. Tato nádherná stavba musí v živých barvách těchto dvou ročních období vynikat ještě lépe.

Mrazivá Kunětická hora ve světle zapadajícího slunce

Lokace: hrad Kunětická hora, Ráby 6, 533 52 Staré Hradiště

Foceno dronem: DJI Mavic Air 2

Za tento tip a fotografii děkujeme https://www.instagram.com/marekrybar.cz/, https://marekrybar.cz/ 

Třeboňsko netradičním pohledem

Třeboňsko je velmi oblíbenou cyklistickou destinací. Při projížďce na kole malebnou krajinou jsem v jeden moment zpozorněl a pořádně se rozhlédl kolem sebe. Silnice byla z obou stran obklopena rybníky. Sesedl jsem ze sedla kola a okamžitě si uložil svoji polohu do telefonu. V hlavě mi hned nabíhaly nápady, jak to tu celé nafotím. Na místo jsem se vrátil v čase zlaté hodinky a plně vybaven. Bylo mi jasné, že mi tu fotografii komáři nedopřejí jen tak zadarmo. Přípravu jsem rozhodně nepodcenil a jediné co jsem neměl proti komárům kryté byly ruce, ve kterých jsem držel ovladač na dron. Dostával jsem jedno štípnutí za druhým. Hned jak jsem ale nabral výšku a viděl tu krásu, bylo mi jasné, že tahle fotografie za to stojí. 

Třeboňsko netradičním pohledem

Lokace: silnice u rybníku Nový Vdovec, Třeboňsko v jižních Čechách

Foceno dronem: DJI Mavic PRO

Za tento tip a fotografii děkujeme https://www.instagram.com/adamlitera/ 

Hrad Bítov

Letos jsem se vydal nafotit hrad Bítov. V polovině května bylo už všechno krásně zelené, což na fotografii utvoří ten správný kontrast. Hrad je lemovaný vodní nádrží Vranov, která činí pohled shora o to unikátnějším. Pro droní focení je to super místo. Seshora totiž perfektně vynikne krása hradu a jeho okolí. 

Hrad Bítov

Lokace: Státní hrad Bítov, Bítov 1, 671 07 Uherčice

Foceno dronem: DJI Mavic PRO

Za tento tip a fotografii děkujeme https://www.instagram.com/jakubmachala/

Makova hora

Pokud hledáte místo, kde se „Země dotýká oblaků“, budete tu správně. Makovou horu najdete nedaleko od Smolotel, jihovýchodně od Příbrami. Na vrcholek kopce se dostanete po červené turistické značce ze Smolotel nebo po silnici okolo hřbitova. Lokace je typicky východová a při troše štěstí můžete vidět dramatickou hru barevných mraků nad Benešovskou pahorkatinou.

Makova hora

Lokace: Souřadnice 49°37′0″ N, 14°8′54″ E

Foceno dronem: Mavic 2 Pro

Za tento tip a fotografii děkujeme https://www.instagram.com/marieslehoferovafrazova/ 

Hrad Bezděz 

Bezděz, hrad obklopený bukovými lesy, je dokonalé místo na návštěvu v každém ročním období. Poloha hradu nabízí krásné výhledy na všechny světové strany, včetně pohledu na zapadající slunce nad Machovým jezerem. Létá se tu skvěle, protože hrad vyčnívá nad okolní krajinu. Jen je potřeba si ohlídat nárazový vítr, který se občas přežene přes kopec.

Hrad Bezděz

Lokace: Bezděz 144, 472 01 Bezděz

Foceno dronem: DJI Mavic Pro

Za tento tip a fotografii děkujeme https://www.instagram.com/ondrejholas_landscape/

Přírodní park Džbán 

V přírodním parku se vyskytuje celá řada zvláště chráněných druhů rostlin a živočichů. Najdete zde zachovalé listnaté lesy rostoucí na opukových plošinách. Dalším unikátem krajiny jsou rybníky tvořící kaskády a chmelnice. Nedaleko se nachází hradiště Dřevíč, které při pohledu z dronu krásně vyniká. 

Nejlepší je oblast navštívit na podzim, protože krajinu často přikryje epická mlha a lesy jsou krásně barevné opadaným listím.

Přírodní park Džbán

Lokace: Fotografie vznikla nedaleko obce Srbeč. Je na ní zachycen Dubový rybník se stejnojmennou chaloupkou. V dáli vykukuje hora Říp.

Foceno dronem: Phantom 4 Advanced

Za tento tip a fotografii děkujeme https://www.instagram.com/lukasveselylandscapes/ 

A váš oblíbený kus Česka?

Máte také svá oblíbená místa pro focení nebo natáčení z dronu? Podělte se o ně s ostatními dronaři ve facebookové skupině Fotíme/natáčíme s dronem.

TIP: Zjistěte, jaké další vybavení na výlety by vám nemělo chybět, abyste si své outdoorové focení maximálně užili.

👋✈ #LetuZdar

Bára

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 5/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Pomáhám pilotovat sociální sítě. Vymýšlím, tvořím, fotím a píšu o dobrodružných pilotech, cestujících s droním mazlem v batohu.

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den