Slovník pojmů a FAQs 1 minuta čtení

Co je to vnitřní úložiště dronu?

30 srpna 2023


Vnitřní úložiště dronu je paměťový prostor umístěný přímo v těle dronu, který slouží k ukládání záznamů z kamery dronu. To může zahrnovat fotografie, videa nebo jiný obsah zachycený během letu. Vnitřní úložiště (obvykle ve formě flash paměti nebo SSD disku) umožňují ukládat a později stahovat data do počítače nebo jiného zařízení. Zdaleka ne každý dron je vybaven interní pamětí, mnohem častěji se data ukládají na výměnné Micro SD karty nebo též vysokokapacitní SDHC karty. Tuto specifikaci hledejte mezi parametry dronu.

Přednosti interní paměti dronu a ukládání záznamu do dronu

Interní úložiště dronu má několik výhod. Zaznamenávání dat přímo do dronu zajišťuje spolehlivější ukládání, protože nezávisí na bezdrátových přenosových kanálech. To je důležité zejména při nahrávání videí v kvalitě 4K nebo vyšší, kde rychlost přenosu dat může být klíčovým faktorem. Navíc interní úložiště umožňuje pokračovat v nahrávání i v případě, že dojde ke ztrátě signálu mezi dronem a ovladačem. V zásadě stejné platí pro výměnné SD karty.

Kapacita a využití vnitřního úložiště dronu

Jak už bylo naznačeno výše, nejčastějším nosičem pro pořízená data z kamery dronu jsou paměťové karty, obvykle Micro SDHC (viz konkrétní vlastnosti dronu), což platí zejména pro levnější a střední třídu dronů (např. DJI Mini). Vyšší modely, kupříkladu drony z rodiny DJI Mavic 3, disponují vlastní, dostatečně velkou interní pamětí, jejíž výhodou může být jak rychlost ukládání, tak i funkce zálohy pro případ zaplnění prostoru na SD kartě.

Alternativní příklad reprezentují specifické filmařské drony, především modely DJI Mavic 3 v provedení Cine, které mají mimořádně velkou vnitřní paměť (1TB SSD). V tomto případě slouží vnitřní úložiště k záznamu velkého množství dat plynoucích z kamery, zejména při aktivaci záznamu v surovém formátu a nejvyšším možném rozlišení, čehož vrcholem je kodek Apple ProRes.

Drony DJI Mavic 3 s vnitřním úložištěm

DJI Mavic-3-cine

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den