Novinky ze světa dronů do 1 minuty

Každý měsíc se těšte na DRONí NEWS na našem YouTube!

26 května 2020

Anička

Připravili jsme si pro vás zbrusu novou droní rubriku v podobě DRONích zpráv. Ze světa, z tuzemska a o všem zajímavém ze světa dronů. Mrkněte na první díl a držte si čapice, bude to jízda!

Obsah článku

3 zprávy ze světa dronů, které by vás neměly minout

Hasičům v Libereckém kraji pomůže dron při hašení požárů, v Plzni v boji s kůrovcem

DJI Matrice 210 RTK je profesionální dron, který pomáhá nejen při záchranných akcích. Liberečtí hasiči si ho pořídili v plné výbavě jářku za 1 200 000 Kč.

Zatímco v Liberci bojují drony s požáry, v Plzni zase bojují proti kůrovci s modelem Wingtra, což je VTOL dron s kolmým startem, který se pak překlopí a letí jako křídlo. Díky tomu může zmapovat větší územní celky.

Kluci z ČVUT FEL postavili dron pro měření radiace

Tým pod taktovkou Martina Sasky se spojil s hi-tech firmou Advacam, která se věnuje senzorům všeho druhu, a postavili dron, který je určený pro měření radiace. V podstatě staví autonomní platformu, na kterou nainstalují dozimetr, se kterou bude možné létat v místech, kde je potřeba změřit radiaci. 

UPS bude využívat drony k doručování léků

UPSko bude využívat drony k doručování léků pomocí platformy Matternet 2. Má dokovací stanici, do které vložíte balíček, otevřou se dvířka, vyletí dron a přeletí do jiné dokovací stanice, kde přistane. Zákazník vytáhne mobil, pípne a potvrdí, že je tím správným adresátem, vytáhne svůj balíček a je to. 

 

 

Přidroňte odběr!A je toho mnohem víc... Na ostatní novinky se podívejte na DronPro YouTube kanále. Přidronťe odběr a buďte v obraze.

 

👋✈ #LetuZdar

Anička

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Anička
Šéfeditorka

A žádný a možnááá a kdybyyy... Volím ta správná slova, češu a leštím textíky, aby bavily, ale taky abyste se dozvěděli to podstatné :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den