Ze zákulisí světa dronů 2 minuty čtení

DronPro foto a videoreport z natáčení Párty Hárder: Summer Massacre

23 června 2022

Anička

Dnes už na natáčení jakéhokoliv malo i velkofilmu nesmí chybět záběry z dronu. A nebylo tomu jinak ani v případě pokračování kultovky Party Hárd – Párty Hárder: Summer Massacre. Přečtěte si, jak jsme při natáčení jasnýho letního hitu letošního roku nasadili dron Inspire 2, mrkněte se na dokument z natáčení a potěšte se vkusnými fotkami z akce.

Obsah článku

Co jsme ve filmu Párty Hárder s dronem natáčeli?

“Martyho Pohla, režiséra a scénáristu Párty Hárder, jsem oslovil po zhlédnutí jedničky, jelikož jsem chtěl pomoct tuhle kultovku posunout obrazově zase o kousíček dál,” uvádí nás do spolupráce Alex. “Celkem se na shootingu vystřídaly 2 naše party: Já jako pilot a Tom Mertlík jako švenkr, pak Ruda jako pilot a náš božský YT mág Marelinko jako švenkr.

Kafíčko na pumpě a jde se na věc
Kafíčko na pumpě a jde se na věc

Z dronu se natáčely 3 hlavní scény: “Při první scéně jsem couval od školy, kde vycházeli studenti (herci) a couval jsem mezi auto a komparzistku, kde od každého objektu byl tak 1–1,5 m prostoru,” vypráví o nelehkých podmínkách Ruda. “Úkolem byl odlet od herců, proletět mezi objekty a stoupat nahoru. Na plynulé stoupání bylo cca 25 m a v cestě jsem měl z jedné strany vzrostlý strom a na druhé straně lampu. Byl to tedy docela oříšek, ale nakonec se mi podařilo kolem té lampy fakt krásně prolétnout.”

Alex vybaluje Inspire 2 před natáčením
Alex vybaluje Inspire 2 před natáčením

Další scéna byla před nemocnicí, kde Ruda z 2. patra slétal dolů ke vchodu a pak pokračoval sledováním herců, jak vycházejí z nemocnice. Domluvili jsme se na místě se zdravotní sestřičkou, odkud můžeme vzlétnout, a pak jen doufali, že to půjde rychle a nestihne se příliš lidí pohoršit nad Fiat Multipla s gumovými dildy na kapotě a nápisy Ortel, kterou blokujeme vjezd sanitce,” vypráví. 

Už dnes legendární Dildopla
Už dnes legendární Dildopla

No a konečně třetí scéna, sledování auta nad hlavním tahem. Naháněli jsme dronem Multiplu a trackovali ji za plného provozu. Až na pár výpadků signálu a průletů kolem stromů, to byla celkem pohoda. 

Předjíždění kamionu z dronu při natáčení Párty Hárder
Předjíždění kamionu z dronu při natáčení Párty Hárder

Veselé historky z natačení aneb Jak Alex rozsekal v lese dron a museli přijet hasiči

Alex před Dildoplou při natáčení filmu Párty Hárder
Alex před Dildoplou při natáčení filmu Párty Hárder

Alex během jednoho natáčení v lese poslal Inspire do stromu a museli dokonce přijet hasiči ho vyprostit. Výsledkem byl výjezd za cca 4K a oprava kamery za 6K. Akci jsme ale v klidu dotočili díky náhradní technice, kterou s sebou vždycky vozíme. Pokochejte se momentkami z této polízanice.

Inspire 2 na stromě při natáčení lesní scény dronem pro Párty Hárder
Inspire 2 na stromě při natáčení lesní scény dronem pro Párty Hárder
Zásah hasičů, sundavání dronu ze stromu
Zásah hasičů, sundavání dronu ze stromu
Inspire 2 po vysvobození z koruny stromu
Inspire 2 po vysvobození z koruny stromu

Jak vypadá technika použitá při natáčení?

Pro záběry z ptačí perspektivy filmu Párty Hárder jsme využili “prince nebes” – dron DJI Inspire 2, který je určený pro profesionální filmaře. K tomu jsme si přibalili 2 ovladače – jeden v konfiguraci master a jeden slave. Alex tak bude jako master ovládat stroj a Tom bude mít jako “otrok” na starosti kameru. Jako payload jsme využili kamerový senzor X5S s výměnnými objektivy 15, 25 a 45 pro pokrytí různých úhlů pohledu a detailů. Inspire 2 má duální jištění, což znamená, že když klekne jedna baterka, nastoupí další a dron nespadne, bezpečně přistane i na jednu baterku TB50.

Mrkněte se, jak vše nainstalovat a nastavit, abyste mohli natočit jízdu Dildoply a předjíždění kamionu pěkně z výšky.

👋✈ #LetuZdar

Anička

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 5/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Anička
Šéfeditorka

A žádný a možnááá a kdybyyy... Volím ta správná slova, češu a leštím textíky, aby bavily, ale taky abyste se dozvěděli to podstatné :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den