Návody na létání a práci s dronem 2 minuty čtení

SPZ na dron: Co musí štítek splňovat a jak si ho vytunit s DronPro

1 prosince 2021

Nikča

Registraci dronu máte úspěšně za sebou a přemýšlíte, jak na dron nebo svou celou letku přidělené číslo provozovatele umístit? Podívejte se, co musí z hlediska legislativy pro drony takový identifikační štítek splňovat a jak si ho můžete v rámci zákona potunit, abyste létali v maximálním stylu.

Jak získáte registrační číslo provozovatele dronu?

Jakmile ÚCL ověří vaši identitu jako fyzické osoby (pomocí e-identity) nebo právnické osoby (pomocí IČ), obdržíte do své e-mailové schránky registrační číslo provozovatele.

  • Číslo vám vygeneruje systému ve formátu CZE se 13 alfanumerickými znaky.
  • Tento souhrn znaků má ještě neveřejnou část se 3 znaky za spojkou. Ty se na štítek neuvádí. 
  • Štítek s tímto číslem vám pak bude sloužit jako “SPZ na dron”, která v případě potřeby pomůže identifikovat a najít vlastníka dronu.

SPZ na dron, mavicSPZ na dron DronPro

Jak musí vypadat identifikační štítek na dron podle platné legislativy?

Zákon není ohledně štítků nijak přísný, ani příliš konkrétní. Registrační číslo provozovatele může být na dronu (všech dronech stejného provozovatele) poznačeno jakkoliv – klidně napsané fixou na těle dronu nebo na papírové nálepce. Musí ale vždy být vyznačeno viditelně, takže žádné šoupačky pod baterku, jak mají někteří dronaři ve zvyku :-)

Phantom 4 SPZ na dron DronPro

Když odhlédneme od legislativy, štítek by samozřejmě měl splňovat i jisté praktické vlastnosti – měl by alespoň nějakou dobu vydržet, a proto by měl odolávat povětrnostním podmínkám. Kdyby dron změnil provozovatele, hodí se taky možnost štítek snadno a bez poškození povrchu dronu odstranit. Samozřejmostí je pak to, aby štítek neměnil letové charakteristiky stroje – nezhoršoval jeho aerodynamiku, nevychyloval ho z rovnováhy nebo nebránil ve fungování různým senzorům.

Nezničitelný designový štítek od DronPro

Jestli chcete mít jistotu, že váš štítek bude nejen dobře vypadat, ale splní i všechny praktické nároky, objednejte si svůj štítek provozovatele dronu přímo u nás. Získáte:

  • Nehořlavý plechový štítek.
  • Design z černého hliníku.
  • S minimální tloušťkou 0,5 mm.
  • Naspodu lepicí páska 3M.
  • Tvar hexagonu, nebo jiný podle vašeho přání.
  • Dodání do 3 pracovních dnů od objednávky.

Dronpro spz na dron

TIP

Na štítek si můžete nechat vytisknout víc než jen číslo provozovatele. Třeba své jméno, název vaší firmy, telefonní číslo a jiné údaje. Záleží jen na vás!

NAVRHNOUT ŠTÍTEK

SPZ na dron ZDARMA ke školení řidičáku na dron 

Ještě nemáte svůj dron registrovaný, ale už teď víte, že bez pořádně stylového štítku se do oblak pustit nechcete? Přihlaste se na školení Řidičák na dron do kategorie OPEN A1, A3 a odneste si vedle znalostí, registrace dronu a osvědčení pilota dronu i vlastní designový štítek, který vás bude důstojně reprezentovat před pozemšťany i dalšími droními draky.

spz na dron1

Letu zdar,

Ještě za sebou nemáte test pilota dronu? Vyzkoušejte, zda byste prošliVyzkoušejte si britský test pro dronaře, kteří chtějí létat s dronem s hmotností nad 250 g na území Spojeného království. Přeložili jsme ho pro vás do češtiny. Musíte správně zodpovědět 16/20 otázek. Test určitě zvládne každý, kdo se alespoň otřel o česká pravidla létání, a je relevantní i vzhledem k tomu, co je obsaženo v jednotné legislativě EU. Český test má dvojnásobek, tedy 40 otázek, z nichž 30 musíte zvládnout, a pokrývá témata, jako jsou letecká bezpečnost, omezení vzdušného prostoru, předpisy o letectví, lidská výkonnost, provozní postupy, znalosti bezpilotních systémů, ochrana osobních údajů a soukromí, pojištění nebo ochrana před protiprávními činy. Online osvědčení pilota pak platí 5 let.

VYZKOUŠET TEST

 

👋✈ #LetuZdar

Nikča

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 3.8667/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Nikča
Specialistka na drony a zákaznickou péči

776 86 88 86 (Po–Pá 9–18h)

První 3 místa vyhrávááá.. spokojený klient. Přes to neletí dron! Hlídám cashflow a hlavně Alexe. Jsem hlava gangu :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den