Ze zákulisí světa dronů 2 minuty čtení

LEAK! Vyletí jako další novinka z hnízda DJI dron s názvem Mavic 3 Classic?

27 října 2022

Anička

Množí se leaky, že dalším releasem společnosti DJI bude nová verze poloprofesionálního dronu DJI Mavic 3 s přídomkem Classic. S DJI Mavic 3 Classic si budou moci milovníci dronů zalétat prý už během letošního listopadu. Letecké nadšence potěší, že cena by měla být dostupnější než u jeho staršího bratříčka DJI Mavic 3. Spekuluje se o tom, o co tedy bude ochuzen, když je cena přátelštější. Prošli jsme za vás všechny spolehlivé kanály a prozradíme vám, na co se můžete těšit.

Obsah článku

Skvělý poměr ceny a výkonu u nového modelu Mavic 3

I když ještě neznáme cenu a konkrétní funkce, které budou dronu oproti jeho staršímu bratrovi DJI Mavic 3 chybět, unikly informace o tom, že tento dron balancuje na perfektním poměru ceny a kvality. Aby se DJI Mavic 3 Classic dostal s cenou níže, museli jeho konstruktéři udělat určité škrty ve funkcích.

Leaky o DJI Mavic 3 Classic header

Spekulace o omezení funkcí u Mavicu 3 Classic

DJI Mavic 3 Classic bude zřejmě disponovat velmi obdobnou technickou konstrukcí jako původní dron Mavic 3, a to včetně většiny elektrických a mechanických částí. Oproti jeho staršímu bratrovi na něm prý konstruktéři ušetřili přibližně 500 USD. Na čem?

DJI Mavic 3 Classic prý přinese řadu omezení, aby se snížila cena

  • Leaky se shodují na tom, že by mohlo dojít k omezení interní paměti dronu pro záznamy. 
  • Trendy ve vývoji dronů ukazují, že by mohlo dojít také k omezení podporovaných nahrávacích kodeků.
  • Pravděpodobnou možností je snížení optického zoomu ze současné hodnoty 28× u Mavic 3 na 10×.
  • Zřejmě největší změnou u DJI Mavic 3 Classic bude prý fakt, že si ponechá pouze jednu kameru místo současných dvou. Některé leaky uvádějí, že specifikace hlavní kamery zůstanou stejné. Nový dron by měl být schopen fotit 20MP snímky a podporovat 12bitový formátu RAW. Nastavitelná clona f/2,8–f/11 by měla vyhovět potřebám leteckých fotografů v široké škále světelných scénářů. Kamera by tedy měla zůstat stejně kvalitní bez jakékoliv downgrade.
  • Konstruktéři podle spekulací přistoupili k odstranění některých nepříliš používaných rozhraní, periferních obvodů a komponent řízení otáček motoru, díky čemuž mohl být dron zase o něco menší a lehčí.

DJI Mavic 3 Classic jen s jednou kamerou

Odhadovaná cena nového Mavic 3 Classic: 1 400 USD

5. model v řadě Mavic 3 (po DJI Mavic 3, DJI Mavic 3 Cine a DJI Mavic 3E a DJI Mavic 3T) by měl být výrazně levnější než Mavic 3, samozřejmě o kilometry levnější než Mavic 3 Cine a Enterprise verze. Cena je údajně stanovena na přibližně 1 400 USD (zhruba 34 000 Kč). Oproti Mavic 3 se jedná o snížení o 500 USD (12 000 Kč). Leaky upozorňují především na to, že dron musí oslovit uživatele, kteří jsou ochotni se kvůli nižší ceně vzdát zoomovací telekamery.

 

O podobě dronu napovídá certifikace Mavicu 3 Classic pro prodej v USA

Před 2 týdny se objevily leaky o certifikaci dronu u US Federal Communications Commission, konkrétně o povolení změny třídy II. Z toho lze soudit, že nový dron bude mít úpravy, které zhorší jeho výkonnostní charakteristiku nahlášenou na začátku certifikace. Zároveň to signalizuje blížící se vydání v USA.

DJI Mavic Classic prý vyletí z hnízda na začátku listopadu

Jestli se DJI Mavic 3 Classic objeví venku, připravíme podrobnou recenzi

Droním éterem se proslýchá, že bude vypuštěn na začátku listopadu a bude se prodávat v balíčku s ovladačem DJI RC, který jsme vychválili až do nebes v recenzi DJI RC. Těšíte se? My už nemůžeme dospat!

Zdroje: 

https://www.digitalcameraworld.com/news/dji-mavic-3-classic-what-we-know-so-far

https://www.notebookcheck.net/DJI-Mavic-3-Classic-Specifications-design-pricing-and-a-potential-release-date-for-upcoming-cheaper-drone-option.661191.0.html

https://dronedj.com/2022/09/14/mavic-3-classic-is-dumb/

https://twitter.com/ositalv

👋✈ #LetuZdar

Anička

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Anička
Šéfeditorka

A žádný a možnááá a kdybyyy... Volím ta správná slova, češu a leštím textíky, aby bavily, ale taky abyste se dozvěděli to podstatné :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den