Recenze a testy dronů a příslušenství 2 minuty čtení

Recenze ovladače DJI RC: Mnohem levnější, a přitom skoro stejně dobrý jako DJI RC Pro

10 srpna 2022

Tomáš

Spolu s dlouho vyhlíženým mini dronem DJ Mini 3 Pro vyšel i nový ovladač DJI RC, který je kompatibilní jak se zmíněným Mini 3, tak i s Mavicem 3. Proč jsme se rozhodli ho zrecenzovat? Tato novinka DJI střední kategorie je 3krát až 4krát levnější než “profi” ovladač DJI RC Pro, a přitom mezi nimi není až takový rozdíl. Proto byste o něm rozhodně měli uvažovat, pokud vás láká upgradovat na lepší ovladač dronu s vestavěnou obrazovkou a máte jeden z podporovaných dro­nů.

Obsah článku

Skvělá přehlednost displeje i v pravé poledne

"Z mojí perspektivy je to naprostá paráda, až na ty tenký kniply, který mi zkrátka nevyhovujou spíš pocitově. Jinak ergonomicky na DJI RC všechno dává smysl. Displej a jeho svit je fakt BOMBA,a to i během poledne," shrnul první dojmy Alex. Dál by vyzdvihnul slušnou výdrž baterie (5200 mAh a 240 min. vs. 5000 mAh a 180 min. u dražšího bráchy) a možnost dobíjení přes powerbanku. A zajímavost - teoreticky můžete DJI RC používat i jako mini-přehrávač, protože má microSD slot). Stačí kliknout na "open video" v galeri appky DJI Fly. “Prakticky jsem u novinky DJI RC nenašel žádná negativa a doporučil bych tento ovladač hlavně lidem s levnými telefony, kteří potřebují na svůj let "lépe vidět". Kdo má iPhone 13 a výš, tak těm bych ho už nedoporučil,” uzavírá testování DJI RC Alex.

DJI RC Control Sticker_Hover

Kolega Ruda měl původně problém se signálem mezi Mini 3 a DJI RC, ale po update už se problém neobjevil: "Otestoval jsem ho i s Mavicem, kde signál vydržel na 2 km, takže také chválím."

Rozdíly mezi DJI RC a DJI RC Pro: V čem zůstává high-end lepší? 

I když tvrdíme, že za ty peníze zase nedostanete s DJI RC Pro tak moc funkcí a vlastností navíc, přece jen má v několika parametrech navrch:

 • I když oba ovladače udávají rozměr vestavěné obrazovky 5,5, DJI RC má svítivost 700 nt, zatímco DJI RC Pro 1000 nt. Rozlišení mají stejné (1920×1080).
 • DJI RC Pro má navíc mini HDMI výstup.
 • DJI RC Pro má programovatelné 5D tlačítko (něco mezi tlačítkem a joystickem) pro ovládání kamery, které se nastavuje přes DJI Fly. U DJI RC je nahrazeno jedním tlačítkem pro pauzu a vyvolání funkce RTH.
 • DJI RC Pro má vnitřní úložiště. Do DJI RC je potřeba vložit microSD kartu.
 • Na DJI RC Pro lze instalovat aplikace 3. strany (například i Facebook atp.), což u DJI RC nejde, ale není vyloučeno, že půjde s dalšími updaty.
 • DJI RC Pro má možnost Outdoor módu, kdy se displej přepne na větší jas a jiné zabarvení displeje pro lepší čitelnost na slunci.
 • DJI RC Pro má možnost stahování, prohlížení a upravování všech fotek a videí v originální kvalitě. DJI RC podporuje pouze stahování fotek v JPEG a videí v 1080p a v normálním zabarvení. Pro fotky a videa v jiných formátech je doporučeno využít funkci QuickTransfer.

DJI Mavic 3 s profesionálním ovladačem DJI RC Pro

Novinka DJI RC je vlastně takovým hybridem mezi základním ovladačem N1, která byl standardně dodáván v balíčku s DJI dronem, a high-endovým modelem DJI RC Pro. Recenzenti si stejně jako my chválí skvělou ergonomii, ovladač pěkně sedí v rukou, a nízkou hmotnost. Stejně jako my ale měli trochu problém se signálem, který je trošku horší kvůli tomu, že antény jsou oproti základnímu ovladači a DJI RC Pro vestavěné

Verdikt z testování ovladače DJI RC?

Skvělý ovladač s jasnou obrazovkou a velkou výdrží baterie se bude hodit vlastníkům dronů DJI Mini 3 nebo Mavic 3, pokud pokukují pro ovladači s vestavěnou obrazovkou nebo mají starší smartphone s nepřehledným nebo tmavým displejem. Dá se předpokládat, že kompatibilita ovladače se v budoucnu rozšíří i na další modely dronů DJI.

👋✈ #Letuzdar

Tomáš

Výhody

 • Skvělý poměr cena/výkon
 • Výdrž baterie
 • Svítivost a dostatečný jas i v poledne
 • Poloviční hmotnost oproti DJI RC Pro

Nevýhody

 • Jen pro Mini 3 a Mavic 3
 • Nepodporuje aplikace 3. stran
 • Stahování fotek jen v JPEG a videí v 1080p a v normálním zabarvení
 • Horší signál, když je dron za bariérou

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 4.4/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Řeším všechno technického o dronech a jsem největší specialista na Enterprise techniku široko daleko. Jestli máte nějaké dotazy, určitě je na mě můžete sypat! :)

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den