Slovník pojmů a FAQs do 1 minuty

Co jsou to fotografické rukavice?

3 září 2023


Fotografické rukavice jsou speciálně navržené rukavice určené pro fotografování a práci s fotoaparátem nebo kamerou za zhoršených povětrnostních podmínek. Rukavice pro fotografy mají několik variant. Může se jednat o rukavice bez zakrytých konců prstů, o rukavice u nichž lze zakrytí konečků prstů sundat, případně o zateplené rukavice pro fotografy s dotykovou vrstvou na koncích prstů.

Důvodem je ve všech případech možnost snadné manipulace s ovládacími prvky fotoaparátu, kamery nebo dálkového ovladače dronu, jakož i s dotykovým displejem u těchto přístrojů, zejména v chladných částech roku. Fotografické rukavice jsou častou součástí oblečení pro fotografy, navrženou s ohledem na potřebnou tepelnou izolaci rukou, ale i dostatečnou pohyblivost prstů a jistý úchop hodnotné techniky při focení a natáčení v zimě.

K čemu jsou zateplené rukavice pro fotografy?

Díky otevřeným prstům, případně kvalitní dotykové vrstvě, lze (nejen) při focení v zimě snadno kontrolovat spoušť, nastavovat potřebné parametry a provádět další manipulace s fotoaparátem (kamerou) bez nutnosti sundávání rukavic. To samé platí samozřejmě i pro ovládání dronů při natáčení nebo focení v zimě. Zateplené rukavice pro fotografy ochrání ruce před chladem a umožní dostatečně citlivé ovládání kniplů a dalších ovládacích prvků dálkového RC ovladače.

TIP

Přečtěte si, jak používat v zimě akční outdoorovou kameru pro co nejlepší záběry.

Příslušenství pro létání s drony v zimě

DJI osmo-action-3-zima-01

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den