Slovník pojmů a FAQs 1 minuta čtení

Jak vypnout detekci dronu?

30 srpna 2023


V maximální možné výbavě mají aktuálně drony DJI k dispozici pro sledování polohy, stabilizaci a detekci překážek systém GNSS a přední, zadní a spodní sledovací senzory. Systém i senzory jsou v tzv. Normal mode všechny aktivní (záda vám kryje ještě pilotní asistent APAS), ale v tzv. Sport mode jsou aktivované jen spodní senzory a systém GNSS, které se však starají jen o určování polohy, nikoliv o detekci překážek! Přepnutí do sportovního módu dronu je tedy jedním ze způsobů, jak vypnout detekci překážek dronu. Pokud jsou pozorovací systémy celkově nedostupné, dron se přepne do režimu polohy (ATTI), kdy dron ovládáte kompletně manuálně.

V aplikaci dronu máte možnost senzory i přímo deaktivovat nebo nastavit jejich chování při setkání s překážkou (Brake, Bypass/oblet, OFF), což se hodí, když potřebujete citlivě manipulovat s dronem v blízkosti překážek. 

Jak vypnout detekci dronu

Vypnuté senzory na dronu DJI Fly

Nastavení překážkových senzorů u dronů DJI Fly

Dron při ztrátě signálu DJI Fly

Jak oklamat zabezpečení proti dronům a zamezit sledování dronu? 

Pokud vaše otázka míří spíše tímto směrem, detekování samotného dronu okolím můžete ztížit nákupem různých rušiček nebo maskováním. Nedáme vám konkrétní návod, ale třeba vás zaujme otázka, jestli jde zhackovat dron. Sami totiž můžete ztížit predátorům sledování vašeho dronu a přenesených dat tím, že budete pracovat jen s důvěryhodnými aplikacemi, softwarem i hardwarem. Pomalu a jistě se ale blíží povinnost dálkové identifikace dronů, takže poctivý a zaregistrovaný dronař se sledování dronu patrně v budoucnu nevyhne. Pojí se s tím ale možnost žádat v reálném čase o povolení ke vzletu a další funkce, které by dlouhodobě měli dronařům i autoritám ulehčit život.

drony mavic 3 se senzory ve všech směrech

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den