Slovník pojmů a FAQs do 1 minuty

Jaký je nejpokročilejší UAV nebo dron?

29 července 2023


Vývoj dronů se rozbíhá do několika směrů. Zatímco jedni inženýři zkoumají možnosti toroidních vrtulí, které by zvýšily efektivitu letu a snížili zvukové emise, jiné týmy se zaměřují na tzv. létající auta a taxi, které by uměli přepravovat náklad nebo lidské posádky bez pilota. Další směr se zabývá drony pro využití v domácnosti, další týmy se zaměřují na doručování balíků drony nebo záchranné akce v odlehlých oblastech. Mezi nejvyspělejší UAV také samozřejmě patří armádní drony, do jejichž rozvoje se mohutně investuje.

Nejlepší a nejpokročilejší drony a UAV

Mezi další zajímavé počiny v závodě o nejpokročilejší a nejlepší dron se řadí např. dron Skydio, který je přeborníkem v automatickém létání a plynulých hollywoodských záběrech. Vychází z výzkumů na MIT a je nejlepší ve sledování pohybujících se objektů ve volném terénu. Pokroky nás také pravidelně zásobuje parta droních gurus z ČVUT. Přečtěte si, jak revidují vedení vysokého napětí pomocí dronu nebo jak drony sbírají odpadky z vodní hladiny

Běžný smrtelník si aktuálně může pořídit velmi vyspělé profesionální drony, které jsou osazeny termokamerou, multispektrálními senzory, liDARy a dalšími vychytávkami. Záleží jen na tom, na jakou misi potřebujete dron nasadit. Zajímavou kategorií jsou také zemědělské drony, které mají velkou nosnost a umí autonomně ošetřovat plodiny. Pozornost si zaslouží i dron DJI M30, který umí přistávat do svého vlastního docku.

DJI Dock k dronům M30 a M30T

profesionální drony DJI enterprise

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den