Ze zákulisí světa dronů do 1 minuty

Leak ze světa profesionálních dronů: Mavic 3 Enterprise?

17 března 2022

Anička

M400 RTK, Mavic Enterprise Max, první DJI Enterprise dron s dokovacím hnízdem, Matrice 30 nebo DJI M30 – to je jen ochutnávka ze spekulací o názvu (a tím pádem i možné podobě) nového enterprise dronu, který by měla společnost DJI představit v pondělí 21. března. Prošli jsme za vás více i méně spolehlivé kanály a zkusili si z toho, co víme, složit obrázek letounu, který má vytřít zrak všem profesionálním dronařům.

Obsah článku

M300 RTK + Mavic 3 = DJI M30?  

Z obrázků, které jsme odchytili u našeho oblíbeného zdroje, pilota DJI OsitaLV, to vypadá na profesionální dron se skládací konstrukcí, který v sobě spojuje prvky z průmyslového dronu DJI Matrice 300 RTK a spotřebitelského dronu DJI Mavic 3.

M300 RTK a Mavic 3 se spojily v novince DJI M3

Na fotce vidíme, že dron má 2 baterie, které se zasouvají zezadu, a kamerový senzor stabilizovaný na 3 osách, který by mohl kombinovat klasickou kameru, telekameru a termální kameru. Spekuluje se o možnosti měnit senzory a užitečné zatížení, ale skoro 100% se počítá s vyhýbaním se překážkám v 6 směrech.

DJI Mavic 3 Enterprise zepředuDJI Mavic 3 Enterprise zvrchuDJI Mavic 3 Enterprise z bokuMožná podoba DJI M3 Enterprise zepředu

Skládání a rozkládání ramenou dronu má fungovat na trochu jiném principu, než jsme zvyklí u DJI, s čímž se údajně počítá i u další vyhlížené novinky – dronu Mini 3.

Mavic 3 Enterprise nebo Matrice 30 za letu

Profi ovladač DJI RC Plus

Nový dron DJI M30 by měl být kompatibilní s novým profesionálním ovladačem DJI RC Plus, který DJI také teprve plánuje představit, ale leaky už se dostaly online.

Nový profesionální ovladač na drony DJI RC Plus

Kdepak ty drone hnízdo mááááš?

DJI Mavic 3 Enterprise podle DealsDrone
DJI Mavic 3 Enterprise podle DealsDrone

Nejzajímavějším bodem všech leaků je spekulace o tom, že nový Mavic 3/Matrice pro profíky, bude disponovat i vlastním hnízdem, kde se patrně bude v době nečinnosti nabíjet. Bude si do něj umět sám zaletět a bude z něj i sám startovat? Na to a další detaily si musíme počkat do pondělí.

Droní hnízdo pro Mavic 3 Enterprise

 

👋✈ #LetuZdar

Anička

Zdroje:

Twitter OsitaLV

https://dronexl.co/2022/03/15/foldable-dji-matrice-drone-m400

https://dronexl.co/2022/03/01/dji-rc-plus-spotted-matrice-drones/

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Anička
Šéfeditorka

A žádný a možnááá a kdybyyy... Volím ta správná slova, češu a leštím textíky, aby bavily, ale taky abyste se dozvěděli to podstatné :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den