Recenze a testy dronů a příslušenství 1 minuta čtení

Zažijte VR trochu jinak – DJI Goggles konečně k mání :)

26 dubna 2017

Alex

Výborná zpráva nejen pro majitele dronů DJI Mavic Pro! Dlouho očekávané virtuální brýle DJI Goggles konečně spatřily světlo světa :). A čím vším se mohou pochlubit? Zprostředkovávají Full HD náhled právě snímaného obrazu, disponují integrovaným Touchpadem pro přímý přístup ke klíčovým funkcím a umožňují polohování kamery dronu prostřednictvím pohybů hlavou. Nahlédněte s námi do fantastického světa virtuální reality – budoucnost začíná právě teď :).

Očima ptáků? Očima dronu :)

Unikátní virtuální brýle DJI Goggles zprostředkovávají FPV (first person view) náhled ve Full HD kvalitě – jejich pomocí uvidíte svět z „droní“ perspektivy aniž byste fyzicky vzlétli :). Obě integrované obrazovky nabízí až 85° zorné pole a 1920 x 1080 rozlišení. Takto kvalitní obraz dokonale vtahuje do děje a probouzí pocit přímé účasti na leteckém dobrodružství. Zařízení využívá pokročilého video přenosového systému OcuSync, jímž je vybavena také kvadrokoptéra DJI Mavic Pro. Prostřednictvím vyhrazeného USB portu lze však brýle používat i s drony DJI Phantom 4, DJI Phantom 4 Pro, DJI Phantom 4 Advanced a DJI Inspire 2.

Virtuální brýle jsou vybaveny také HDMI konektorem, skrze nějž lze připojovat i jiná zařízení s HDMI portem.

Základní charakteristika

Dosah brýlí DJI Goggles se rovná dosahu konkrétního modelu dronu, s Mavicem je to za optimálních podmínek až 7 km. HD video downlink vyniká nízkou latencí, která se rovněž odvíjí od typu dronu. Vlastníte-li Phantoma 4 Pro, počítejte s latencí cca 150 ms při video formátu 720p60/720p120. Pokud natáčíte s Mavicem, bude prodleva pouhých 110 ms. Výdrž baterie je ve všech případech až 6 hodin.

Součástí systému je integrovaný Touchpad, skrze nějž je umožněn bezprostřední přístup ke klíčovým funkcím DJI Goggles. Úpravy v nastavení tedy můžete provádět, aniž byste brýle sundavali z hlavy.

Design virtuálních brýlí DJI Goggles je precizně řešený. Umožňuje více než komfortní nošení, díky promyšleně navržené čelence je celková hmotnost zařízení efektivně rozložena po celém obvodu hlavy uživatele. A jako jedny z nemnoha virtuálních brýlí lze DJI Goggles užívat zároveň s dioptrickými brýlemi B).

Podpora inteligentních režimů a Head Tracking

DJI virtuální brýle podporují standardní letové režimy Terrain Follow, ActiveTrack, TapFly, Cinematic a Tripod. Novinkou je inteligentní funkce Fixed-Wing, při níž dron letí přímo, zachovává konstantní rychlost a umožňuje libovolný rotační pohyb.

V provozním režimu Head Tracking je ovládání gimbalu a dronu usnadněno ještě více – kameru polohujete pouhými pohyby své hlavy.

Patříte-li mezi letecké dobrodruhy a také toužíte po nestandardních vzdušných zážitcích, vězte, že brýle DJI Goggles budou již brzy k dostání v našem e-shopu :). Rádi vám také názorně předvedeme všechny jejich funkce.

 

👋✈ #LetuZdar

🐲 Drak_Alex

Výhody

  • Až 85° zorné pole pro každé oko a 1920 x 1080 rozlišení.
  • Nízká latence
  • Komfortní nošení
  • Precizní design
  • V režimu Head Tracking kameru polohujete pouhými pohyby své hlavy.

Nevýhody

  • Bezdrátově Jen pro drony DJI se systémem OcuSync (přes USB port i s drony DJI Phantom 4, DJI Phantom 4 Pro, DJI Phantom 4 Advanced a DJI Inspire 2)

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 0/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Alex
Specialista na drony a pravidla létání

776 86 88 86 (Po–Pá 9–18h)

Sonduju, analyzuju, vyhodnocuju a nikdy nepřestávám lovit! Svoje stopy zanechávám ve vzduchu a v onlinu. Jsem droní Gee :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den