Recenze a testy dronů a příslušenství 1 minuta čtení

Recenze filmu Modelář z pohledu dronaře a soutěž o lístky do kina

7 února 2020

Nikča

Jako droní profíci jsme hned 6. února vyrazili na premiéru nového filmu Petra Zelenky, kde měly vedle Kryštofa Hádka a Jirky Mádla velkou roli také drony s kamerou. Které se ve filmu objevily? Jak se nám film líbil a hlavně, jak vyhrát lístky do kina na tenhle originální filmek?

Obsah článku

Jirka Mádl steals the show

Dronaře ve filmu reprezentuje postava Plecha, kterou hraje Jirka Mádl. Hned jsme si říkali: “Jó tak takhle nás teď bude vnímat veřejnost – dronař už bude v hlavách lidí navždycky šišlavý Jirka,” ale byl zároveň největším tahounem a sympaťákem filmu. Bez Jirky bychom hodnotili film o dobrých 20 % hůř. Nechceme spoilovat, o čem film byl, to se dočtete na jiných webech, a přejděme rovnou k dronům:

Droní crew Pavla a Plecha létá většinu času s profi platformou DJI Matrice 600 Pro, kterou lze přizpůsobit pro celou řadu misí a hlavně na dron navěsit těžší foťáky, kamery a další náklad až do 6kg hmotnosti – jeho parametry zmiňují správně i herci ve filmu.

Dron, který si Pavel pořídí na spáchání atentátu, je DJI F550, který se už nějakou dobu nevyrábí a nešlo o plnohodnotnou platformu v pravém slova smyslu. Zmiňovali jsme ho třeba v našem článku o historii značky DJI.

Závodní drony, které se ve filmu prohánějí závodní drahou v průmyslovém komplexu, jsou vyrobené na míru. 

Co doteď luštíme jsou drony, které nesly kabelky na módní přehlídce ve filmu - vypadá to na nějaký levnější dron, kopii platformy Phantom 4. Kdybyste měli nějaké info, co by to mohlo být za model, budeme moc rádi, když nám napíšete.

Co nedoporučujeme podle filmu napodobovat

  • Hned v úvodu chytá Plech dron Matrice při přistání do rukou, což není úplně bezpečné a do jisté míry je to i zbytečné, když dron mohl přistát na rovném povrchu na zemi.
  • Natáčení záběrů s jedoucím autem po Trojském mostě se odehrává za tmy a natáčet v noci se prostě nesmí – museli byste si tedy vyjednat výjimku nebo si nechat rezervu na tučnou pokutu.
  • Samozřejmě se vyhněte vandalismu, jak by řekl Plech. Třeba sprejování Petřínské rozhledny.
  • Pozor na vzlétání bez vizuálního kontaktu s dronem, jako to dělal Pavel, když dron odstartoval na dálku z kufru svého auta.

Abychom to shrnuli: Modelář jsou takové Příběhy obyčejného šílenství (postava Kryštofa Hádka) meets Gympl (Jiří Mádl rapující a drony sprejující).

Hodnocení 60 % 

SOUTĚŽNapište nám, jakou nejoriginálnější misi jste s dronem podnikli (sprejovali jste s ním jako Pavel, páchali atentát na tchyni..)? Nejoriginálnější misi odměníme 2 VIP lístky do kina Cinestar Anděl na film Modelář s vyzvednutím u nás na prodejně v Praze na Smíchově. 3 nejoriginálnější zveřejníme na našem Facebooku.

Vložte svou odpověď prosím do dotazníku níže:

 

👋✈ #LetuZdar

Nikča

Štítky

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 4.5/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Nikča
Specialistka na drony a zákaznickou péči

776 86 88 86 (Po–Pá 9–18h)

První 3 místa vyhrávááá.. spokojený klient. Přes to neletí dron! Hlídám cashflow a hlavně Alexe. Jsem hlava gangu :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den