Recenze a testy dronů a příslušenství 3 minuty čtení

Recenze DJI Mini 3 Pro a srovnání s Mini 2 a Mavic Air 2

10 května 2022

Alex

S launchem dlouho vyhlížené novinky – dronu DJI Mini 3 Pro – jsme připravili nejen recenzi nového mini dronu, ale i srovnání s šampióny loňských let, mini dronem DJI Mini 2 a dronem DJI Mavic Air 2. Podrobí si je nová „Mini trojka“?

Obsah článku

Dron DJ Mini 3 Pro nastupuje ve 2 verzích

Jako první je důležité říci, že Mini 3 si můžete pořídit ve 2 verzích. První je klasický balíček s běžným ovladačem a druhou variantou je balíček se speciálním ovladačem DJI RC, který byl speciálně vyvinut pro Mini 3 a chlubí se vestavěným vysoce svítivým displejem. Určitě doporučuje balíček s profi ovladačem, protože je tam cenový rozdíl jen asi 3 nebo 4 tisíce. K oběma verzím si pak můžete přikoupit balíček toho nejpraktičtějšího příslušenství Mini 3 Fly More Kit.

Základní parametry dronu DJI Mini 3 Pro

Základní parametry dronu DI Mini 3 Pro

Unboxing DJI Mini 3 Pro s DJI RC

V balení najdete ovladač, dron s baterkou a šroubovacími vrtulemi, to vše je nasazené. Dále tu najdete krabičku s manuály, náhradní vrtulky, šroubováček a kabel. Krabice na dron je opravdu malá na to, kolik věcí se do ní podařilo narvat. První dojmy ze zpracování? Materiál je podobný tomu, jaký známe z předchozích generací Miniho. Při bližším ohledání, když si třeba vyndám baterku, tak vidím, že ten plast je brutálně tenoučkej. Baterka je také nového typu, a proto nejde kombinovat s jinými stroji. S touhle baterií vydržíte ve vzduchu zhruba půl hodiny, ale můžete si přikoupit DJI Mini 3 Pro Intelligent Flight Battery Plus s maximální dobou letu až 47 minut (bohužel není k dispozici pro evropský trh). Počítejte ale s tím, že tak přešvihnete hmotnostní limit 250 g (v ČR je to stejně fuk, protože jakýkoliv dron s kamerovým senzorem, pokud není hračkou, musíte registrovat).

Wide Angle Lens_Hover_Unfold

Další poznatek – opět chybí štítek C0, takže to by měla DJI pro evropský trh napravit co nejdříve

Odklapneme ochranný kryt gimbalu a pochvalujeme si, že se konečně princip nasazování vylepšil. Umíštění gimbalu je revoluční a v DronPro si myslíme, že tohle je budoucí cesta, jak se budou montovat gimbaly na všechny drony, a to letouny řady Enterprise. Protože proč mít několik různě umístěných gimbalů, když ho stačí takhle vysunout a rázem má kamera mnohem širší záběr, dokonce až 60° nad sebe.

TIP

Pro ještě větší záběr si můžete přikoupit širokoúhlý objektiv pro Mini 3 Pro, který rozšíří zorné pole ze 75° na 100° při nahrávání videí (16:9).

Co dalšího nás zaujalo? Určitě množství průduchů, kterými Mini 3 větrá, takže se nemusíte bát, že by se vám při řádění uvařil. V DJI pravděpodobně s vyšším výpočetním výkonem přidali i na chlazení.

Další markantou nového Miniho 3 jsou jeho žabí oči, aka senzory pro detekci překážek před dronem, které dělají z dronu takového „crazy froga“. Podobně robustní jsou i spodní senzory, nejméně nápadné jsou ty zadní. V kombinaci s APAS 4.0 tak jde o nejbezpečnější Mini.

TIP

I tak doporučujeme nešetřit a přikoupit si spolu s novým Mini 3 Pro také odpovídající balíček DJI Care Refresh.

Na „hrbu“ dronu najdete power button, na zadku pak USB-C port pro nabíjení baterky, upgrady firmware a stahování dat. Droník má totiž interní 1,2GB paměť. To není moc, takže doporučujeme přikoupit nějakou kvalitní SD kartu.

Srovnání parametrů Mini 3 Pro, Mini 2 a DJI Mavic Air 2

Srovnání parametrů dronů Mini 3, Mini 2 a DJI Air  2S

A co nový ovladač DJI RC speciálně navržený pro DJI Mini 3 Pro?

Jako první pohled zaujme vysoce svítivý displej CrystalSky, ale na druhý pohled už vidíme pár nedostatků. Palce nám překrývají část displeje, takže by to spolu s obrazovkou chtělo zvětšit i prostor pro úchop. Celkové zpracování je v trochu horším plastu, diody nedoléhají, ale zase je ovladač velmi lehký. I přes svou lehkost vydrží v provozu zhruba 4 hodiny. Tenké kniply v nás trochu vzbuzují obavy ohledně odolnosti při delší nebo divočejším používání. Tlačítko přepínání letových režimů působí taky „fórově“.

DJI RC Control Sticker_Hover

Další hate míří na velmi tenká scrollovací kolečka na předku ovladače, kdy jedno ovládání digitální zoom (za nás zbytečné) a druhé ovládá náklon gimbalu. Kolečka reagují velmi agresivně, takže je fajn si v nastavení upravit na trochu větší odpor (Advanced Gimbal Settings, více info v Jak na aplikaci DJI Fly krok za krokem). Naopak chválíme za integraci antén a skvělou viditelnost detailů na displeji. MicroSD slot pro nahrávání obrazovky, který se automaticky bude ukládat přímo na sdéčko, bez něj ukládáte jenom fotky.

Test DJI Mini 3 Pro a polétáníčko

Mini 3 je tichý a ve sportovním módu velmi dravý dron. Ve vzduchu vydržel na jedno nabití asi 24 minut oproti deklarované půlhodině. Ohledně kvality záznamu necháme promluvit video:

 

DJI Mini 3 Pro vs. Mini 2 vs. Mavic Air 2: Verdikt?

Který z těchto fešáku bych si po seznámení s 3. generací dronu DJI Mini vybral? Vezmu to vylučovací metodou: Asi bych jako první vyřadil DJI Mavic Air 2, i když je ve vzduchu nejstabilnější, ale je taky největší a nejdražší z trojice. Mini 2 bych ale nezatracoval, oba modely Mini bych si popravdě nechal. Miniho 3 jako následníka Mavic Air 2, který má pokročilé funkce, a je proto spíš pro aktivní dronaře, kteří je rádi a aktivně využijí, a Miniho 2 pro takové to každodenní dronaření. Kvalita záznamu se mi z obou dronů zdá srovnatelná a vzhledem k sympatičtější cenovce u Mini 2 zatím nevidím zásadní důvod, proč přesedlávat o úroveň výš na „trojku“. Záleží vyloženě na vašich potřebách a na tom, co využijete.

Stáhněte si RAW data z testu Mini 3 Pro

Připravili jsme pro vás ke stažení RAW záběry z našeho testování dronu DJI Mini 3 Pro.

 

👋✈ #LetuZdar

🐲 Drak_Alex

Výhody

  • Pokročilé funkce
  • Senzory překážek ze 3 stran
  • Gimbal se skvělým rozhledem
  • Natáčení i na výšku

Nevýhody

  • Horší zpracování
  • Nedotažený ovladač DJI RC

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 4.4615/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Alex
Specialista na drony a pravidla létání

776 86 88 86 (Po–Pá 9–18h)

Sonduju, analyzuju, vyhodnocuju a nikdy nepřestávám lovit! Svoje stopy zanechávám ve vzduchu a v onlinu. Jsem droní Gee :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den