Povolení k létání a k leteckým pracím online

Pomůžeme vám vyřídit povolení k létání a leteckým pracím. Nyní i s úvodním teoretickým školení online pro ty z vás, kdo jsou z daleka, nebo dávají přednost pohodlí domova. Součástí kurzu není kondiční létání ani správní poplatky.

Počítejte se mnou Chci koupit školení jako dárek

14 000 Kč

Doba školení
3 měsíce

Pomůžeme vám vyřídit povolení k létání a leteckým pracím. Nyní i s úvodním teoretickým školení online pro ty z vás, kdo jsou z daleka, nebo dávají přednost pohodlí domova. Součástí kurzu není kondiční létání ani správní poplatky.

Pro koho je školení určeno?

Pro ty, kteří nemají čas nebo nechtějí trávit čas nad dokumentací nutnou pro získání zmíněných povolení, a pro ty, kteří se chtějí zorientovat v legislativě pro drony. Kurz probíhá online, je interaktivní s videem i zvukem (vy máte vypnutý mikrofon, svou kameru můžete, ale nemusíte mít zapnutou), otázky můžet pokládat v chatovacím okně.  

Co potřebujete ke školení online?Úvodní teoretická část i opáčku před zkouškou probíhají přes platformu Zoom, kterou si potřebujete nainstalovat. 10 min. před začátkem školení vám pošleme instrukce s odkazem.

Co se naučíte?

Připravíme vám na klíč dokumentaci nutnou pro povolení k létání a pro povolení k leteckým pracím. Provedeme vás veškerými formuláři, správními poplatky ÚCL a zajistíme vám to nejlepší pojištění dronu. Absolvujete s námi zhruba 4h prezentaci se zaměřením na dodatek leteckého zákona L2 – Doplněk X. Kromě orientace v mapě letového provozu vás dále naučíme žádat o letová povolení i k místům, jako je Pražský hrad.

Povolení k létání a povolení k leteckým pracím můžete získat za 3 až 6 měsíců. Po vlastní ose se celková časová náročnost pohybuje okolo 6 až 12 měsíců. S naší pomocí zredukujeme lhůtu pro kompletní vyřízení na 3 až 6 měsíců.

PozorPokud budete chtít svou účast na školení zrušit, dejte nám prosím vědět minimálně 24 hodin předem, jinak školení propadá.

Harmonogram

První měsíc

 • Vyplníme žádost o evidenci pilota UA.
 • Vyplníme technická data vašeho copteru či křídla.
 • Připravíme vám na míru provozní příručku.
 • Připravíme blokové schéma dronu.
 • Zpracujeme datový soubor pro povinný nehořlavý štítek.
 • Vyřídíme vám pojištění.
 • Přebereme veškerou komunikaci s ÚCL.
 • Založíme vám pilotní deníky a naučíme vás je používat.

Druhý měsíc

 • Online teoretická příprava na zkoušky 4 hod.
 • Rezervace letiště pro přezkoušení.
 • Závěrečné online školení před samotnými zkouškami 1 hod.
 • Pilotní zkoušky (písemná, ústní, technická).

Třetí měsíc

 • Vytvoříme a vyplníme zbylé dokumenty nutné pro získání povolení k LP.
 • Doplníme provozní příručku.
 • Čekací lhůta.
 • Získání povolení k provozování leteckých prací.

14 000 Kč

Doba školení
3 měsíce

Vaše nejčastější otázky

Kdy se můžu začít školit?

Můžete začít kdykoliv a postupovat zcela individuálně. Nikdy ale nemůžeme být rychlejší než Úřad pro civilní letectví, který musí povolení udělit.

Co potřebuji ke školení online?

PC nebo notebook. Školení probíhají přes platformu Zoom, kterou si potřebujete nainstalovat. 10 min. před začátkem školení vám pošleme instrukce s odkazem. Webkameru nepotřebujete, ale pokud ji budete chtít používat, budeme rádi :-)

Potřebuji licenci i pro druhého pilota, jak mě to vyjde cenově?

Pokud uvažujete o tom, že v budoucnu bude dron pilotovat i někdo další, je lepší rovnou zahájit celý proces získání povolení s více piloty. Za každého dalšího pilota na stejný dron zaplatíte 4000 Kč kurzovného navíc, poplatky ÚCL se nemění.

Potřebuji druhé letadlo, o kolik to celý proces prodraží?

Pokud byste si chtěli registrovat 2 drony, připlatíte 4000 Kč na kurzovném u DronPro, zaplatíte 2× správní poplatek „Registrace stroje (4000 Kč)“ a musíte pojistit další dron (zhruba 6500 Kč).
Pokud již máte povolení k létání a leteckým pracím a chcete si strojový park po nějaké době rozšířit, zaplatíte poplatek 5000 Kč za rozšíření příručky, zpracování nové žádosti a další poplatek ÚCL v poštovních kolcích za povolení k létání ve výši 400 Kč.

Mám povolení k létání a leteckým pracím a chci zaregistrovaný stroj vyměnit za jiný. Co mám dělat?

Čeká vás poplatek za změnu provozní příručky a zpracování nové žádosti ve výši 5000 Kč a další poplatek ÚCL za povolení k létání ve výši 400 Kč.

Co je v ceně školení?

Vyřízení veškeré dokumentace, teoretická příprava a podpora v den zkoušky.
Chcete balíček s kondičním létáním navíc? Máme ho pro vás.

Co není v ceně školení?

Nehořlavý OK štítek 500 Kč (zajišťuje DronPro)
Správní poplatky ÚCL:
Registrace stroje (ÚCL) 4000 Kč
Povolení k létání (ÚCL) 400 Kč
Pojištění (dle typu stroje) zhruba 6500 Kč
Povolení k leteckým pracím (ÚCL) 10 000 Kč

Jak dlouho trvá získat povolení k létání a leteckým pracím?

Podle rychlosti ÚCL, ale obvykle 3–6 měsíců. Přečtěte si, jak dlouho by vám to trvalo po vlastní ose a co všechno budete potřebovat, v našem e-booku.

Nevíte, jaké školení vybrat? Nevadí, zavolejte nám a my vám poradíme

Nikča

Specialistka na drony a péči o zákazníky

776 86 88 86 (Po–Pá 9–18h)