Provozní příručky komplet (ConOps + Operation Manual)

Vypracujeme vám provozní koncepci (ConOps) na míru a provozní příručku (Operation Manual), kterou potřebujete při k žádosti o OkP při riziku SAIL II a vyšším. V ceně nejsou správní poplatky.

Vypracujeme vám provozní koncepci (ConOps) na míru a provozní příručku (Operation Manual), kterou potřebujete při k žádosti o OkP při riziku SAIL II a vyšším. V ceně nejsou správní poplatky.

Kdy potřebujete ConOps?

ConOps neboli provozní koncepci budete potřebovat pokaždé, když zažádáte Úřad pro civilní letectví o Oprávnění k Provozu (OkP), tedy když budete létat v kategorii SPECIFIC. ConOps je obsáhlý dokument, ve kterém je popsána struktura organizace, zodpovědné osoby a postupy pro údržbu a bezpečný provoz dronu.

Kdy potřebujete Operation Manual neboli provozní příručku?

Pokaždé, když při žádosti o OkP bude výsledná míra rizika SAIL II a vyšší. Co to znamená?

Operation manual je potřeba při vyšší míře rizika provozu. Tedy pokud je větší pozemní nebo vzdušné riziko. Vyšší pozemní riziko si lze představit při letu BVLOS (bez vizuálního kontaktu s dronem) nebo letu nad zalidněnou oblastí. Vzdušné riziko je vyšší také při pohybu dronu v řízeném vzdušném prostoru (= prostor kde funguje řízení letového provozu nebo ve větší výšce než 300 m AGL) nebo při výšce vyšší než 120 m AGL (Above Ground Level).

Tento dokument je rozšířením dokumentu ConOps. Operation Manual obsahuje popis organizace provozovatele, povahu provozu, související rizika, popsané nouzové postupy a mnoho dalšího.

Co od nás dostanete?

  • Zpracovaný ConOps na míru
  • Zpracovaný Operation Manual na míru

Harmonogram

Vypracujeme pro vás dokumenty, díky kterým budete mít kompletní výbavu pro žádost o OkP. 

Lektor

Marek Žaloudek Specialista na droní legislativu

Pro drony mám slabost už od mala. Hlídám všechny legislativní novinky ve světě dronů a pomůžu vám se v nich zorientovat:))

Nevíte, jaké školení vybrat? Nevadí, zavolejte nám a my vám poradíme

Anežka

Specialistka na drony a péči o zákazníky

216 216 022 (Po–Pá 9–18h)