17 ledna 2018

Novinky DJI 2018 – Ronin S, Osmo Mobile 2, dron Tello

Všechny novinky

DJI hned zkraje roku releaslo na veletrhu CES (největší světový veletrh spotřební elektroniky) 2 ruční stabilizátory - DJI Osmo Mobile 2 a DJI Ronin S. Další novinkou je dron Tello ze stáje RYZE Technology. Pojďme se tedy mrknout, co nás letos čeká a nemine :).

DJI Osmo Mobile 2

Díky novému gimbalu u DJI Osmo Mobile 2 máte možnost překlopit mobil i na výšku! Baterie má vyšší kapacitu a stabilizátor tak vydrží v provozu až 15 hodin. Lehkou proměnou prošel i ruční držák, který nově obsahuje USB slot pro dobíjení vašeho telefonu přímo z Osma. V inteligentních režimech přibyla funkce Timelapsu a Hyperlapsu. Na rukojeti je nově tlačítko M, které po stisknutí a přidržení uzamkne gimbal ve stejné poloze. Prodej bude zahájen v únoru 2018 a cena? Na americkém trhu za neuvěřitelných 129$! V Evropě předpokládejme do 150 Euro.

Introducing DJI Osmo Mobile 2

Introducing DJI's new Osmo Mobile 2, the perfect tool to keep your videos stable and smooth! If you've ever dreamed of filming like a pro but don't know where to start, this is for you.Find out all the information you need at our site here and start shooting today: http://bit.ly/DJIOsmoMobile2

Zveřejnil(a) DJI dne 8. leden 2018

DJI Ronin S

DJI Ronin S je hybridem mezi stabilizátory Ronin pro DSLR kamery, zrcadlovky a mezi Osmem. Obdobně jako u DJI Osmo Mobile 2 je kloub gimbalu upravený tak, aby vám nepřekážel při náhledu na LCD u kamery. DJI ještě přesně nespecifikovalo nosnost, ale slibuje podporu pro většinu DSLR kamer a zrcadlovek. Na rukojeti je nově tlačítko M (“Mode button”), kterým můžete navolit rychlost reakce gimbalu a dále integrovaný Focus (pro podporované typy kamer). Joystick vám oproti Osmu umožňuje plynulý pohyb do všech směrů. DJI plánuje release na trh v 2. čtvrtletí tohoto roku. DJI ještě dolazuje finální materiály. Cena pro americký trh by neměla překročit 1.000$! V Evropě předpokládejme okolo 1200 Euro.

Introducing DJI Ronin-S

The DJI Ronin-S has been announced and we've got a first look at how it works and what it can bring to your shoot! Check out this short video about Ronin-S and find more information on our website at http://bit.ly/DJIRoninS

Zveřejnil(a) DJI dne 8. leden 2018

Ryze Tello (powered by DJI)

Ryze Tech je partnerská společnost DJI, která představila dron Tello. DJI se podílelo na vývoji dronu minimálně u VPS (ultrazvukových) senzorů zajišťujících stabilitu během letu. Společnost Intel dodala Tello procesor. Dronu můžete naprogramovat letové úlohy ve Scratchi (vizuálním programovacím jazyce). Díky tomu je Tello o muší váze cca 80g zároveň skvělou edukativní hračkou pro děti. Tello nastartujete tak, že dron vyhodíte do vzduchu – samo s citem :)). Ve vzduchu můžete dokonce flipovat (otočka o 360° v různých směrech). Baterka vám vydrží 13 minut a nejdál se s nohama na zemi proletíte až 100 m. Rozlišení foťáku je 5 MPix a video natočíte v HD kvalitě. Tello stabilizuje obraz digitálně. Od března 2018 nás tedy čeká spousta srandy za 99$ (US market)! V Evropě předpokládejme do 120 Euro.

Letu zdar,

#DronPro Alex

Zdroje: https://ryzerobotics.com/tello, https://store.dji.com/product/tello