Vývojářský tým DJI v uplynulých měsících opravdu nezahálel. Společnost včera světu oficiálně představila svůj další revoluční počin - tentokrát z řady pokročilých ručních stabilizátorů Ronin. Zbrusu nový model nese název DJI Ronin 2. Je vybaven extra výkonnými motory, dvěma vysokokapacitními bateriemi a integrovanou 1000 nit obrazovkou. S přehledem se vypořádá až s 13.6 kg zátěží. Díky tomuto nástroji už se nebudete muset zdržovat úvahami o proveditelnosti vašeho tvůrčího záměru. Prostě jej realizujete :).

 

Zdá se, že mistři z DJI rozumí potřebám profesionálních filmařů jako nikdo jiný. Na základě svých dlouholetých zkušeností v oblasti vývoje stabilizačních systémů sestavili nový tříosý stabilizátor, který výrazně usnadňuje práci v terénu a umožňuje vytvářet záběry v dokonalém souladu s vaší kreativní invencí.

Na začátku stály prověřené, donedávna nepřekonané kvality úspěšného modelu Ronin, který odstartoval novou éru v celé průmyslové oblasti stabilizace kamer. A touha dostat tento zázrak do všech kinematografických sfér. Všechny vynikající vlastnosti Roninu byly proto extrahovány a „přebroušeny“ pro použití s ještě výkonnějším stabilizačním systémem – DJI Ronin 2. Ronin 2 nově pohání dvě inteligentní baterie, které mohou pracovat současně i nezávisle na sobě. Jedná se o stejný model akumulátoru, který využívá také profesionální kvadrokopotéra DJI Inspire 2, 4280 mAh-22.8 V. Při plném zatížení stabilizátoru, tj. při současném napájení stabilizačního systému, kamery a dalšího příslušenství, vydrží až 2.5 hodiny.

Ptáte se, co je na dualitě pohonného systému tak extra? Zajišťuje vyšší spolehlivost celé platformy, prodlužuje její výdrž a násobí odolnost při práci v extrémních podmínkách. Další výhodou je možnost manipulace s každou dílčí jednotkou zvlášť. Při výměně baterie už nemusíte kameru ani stabilizátor vypínat. Celý proces se děje za plného provozu, bez nutnosti přerušení práce.

3 – 2 – 1 start 🙂
DJI Ronin 2 je jeden z nejsnáze ovladatelných stabilizačních systémů vůbec. Sestavit jej lze během pár minut, takřka ihned je připraven k natáčení. Stabilizátor navíc disponuje dotykovou 1000 nit obrazovkou, skrze níž můžete pohotově provádět úpravy v jeho nastavení. Ovládací jednotka pracuje na frekvencích 2.4 GHz/5.8 GHz a samozřejmě podporuje režim ovládání dvěma operátory.

Flexibilní možnosti využití – širší pole působnosti
DJI Ronin 2 je navržen tak, aby jej bylo možné používat na zemi i ve vzduchu. Pomocí promyšleného upevňovacího systému se v minutě instaluje na dron, nasadí na kamerový jeřáb nebo připojí k automobilu. Možnosti vaší filmové tvorby rozšiřuje také jeho schopnost bezprostřední adaptace na okolní prostředí. DJI Ronin 2 je plně provozuschopný v teplotním rozmezí -20 °C až 50 °C. Odolává silnému větru a i při pohybu neuvěřitelnou rychlostí 120 km/h zachovává svou 0.02° přesnost.

Poněvadž konstrukce Roninu 2 využívá materiálů na bázi karbonových vláken, je úžasně lehký a dokonale rezistentní.

Vyšší kompatibilita – širší výběr kamer
DJI Ronin 2 zachovává všechny provozní módy, na které jsme byli zvyklí u jeho předchůdců. Nechybí standardní profily V závěsu, Vzpřímeně a Aktovka. Mezi režimy V závěsu a Vzpřímeně můžete nyní navíc operativně přepínat a to bez nutnosti změny orientace kamery.

Protože DJI Ronin 2 unese až 13.6 kg, lze jej osadit i těžšími typy profi kamer. Bez problému si poradí například s modely RED Dragon, ARRI Alexa Mini nebo Canon CINE-SERVO 17-120 mm.

DJI Ronin 2 by měl být k dispozici zhruba v druhé čtvrtině roku 2017. Již brzy budete moci provádět předobjednávky přímo v našem e-shopu :).

Co by vás mohlo zajímat:

Array ( [0] => 3309 [2] => 1503 )
/

DJI Phantom 4 – konec produkce

20. dubna 2017

Společnost DJI oznámila konec produkce Phantoma 4 a to ke dni 30.4. 2017. Skvělé...

...celý článek »

/

DJI Mavic PRO – „Malý, ale šikovný!“

1. listopadu 2016

Společnost DJI představila zcela nový model v řadě svých kvadroptér. Mavic Pro je...

...celý článek »

/

DJI SPARK – MENŠÍ VERZE MAVICA?

18. dubna 2017

Určitě jste již také zaregistrovali zprávy o novém dronu od DJI. Zatímco se informace...

...celý článek »

/

Designová provozovna Dronpro – vizualizace vs realita

3. května 2017

Naše provozovna se již pomalu „klube“ :). Originálně koncipovaná a luxusně zařízená,...

...celý článek »