Jak fungují senzory na dronech DJI a jak se podle dat, co odesílají, chová
samotný dron? Na to se zaměřil Roman v posledním díle seriálu
o dronech DJI.

11 ledna 2021
Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání
Není to škoda? Pokud potřebujete poradit, zaleťte na náš blog, nebo nám rovnou zavolejte na 776 86 88 86. Rádi vám poradíme s výběrem.
Návody na létání a práci s dronem
11 května 2020
Obsah článku
Cena programu DJI Care Refresh se odvíjí od modelu dronu, který jste si pořídili. Pro dron DJI Mavic Mini stojí kolem tisícovky, pro Mavic 2 zhruba 3,5 tisíce. DJI Care Refresh platí celosvětově, ale musíte ho nárokovat na kontinentu, kde jste svůj dron aktivovali. Když svůj dron rozštípete třeba v Americe, ale aktivovali jste ho v Evropě, budete ho muset z Ameriky poslat do servisního centra v Evropě na vlastní náklady. Pokud se vám to ale stane v regionu, pro který bylo DJI Care Refresh aktivováno, můžete využít benefit v podobě dopravy zdarma. Je třeba akorát vytvořit “case” na stránkách DJI, následně obdržíte štítek pro kurýra, dron zabalíte, nalepíte štítek a najdete si pobočku UPS, která dron doručí do DJI centra. Až tam dorazí, DJI vás vyzve k tomu, abyste zaplatili poplatek, a vy se můžete těšit na “nový kus”.
Platnost DJI “pojištění” je jeden rok a můžete využít 2 výměny. Obě dvě jsou zpoplatněné – ta první je levnější, vychází zhruba na 10 % ceny dronu, ta druhá je o krapet dražší. Bohužel nekryje krádež ani odpovědnost, kterou byste si mohli navolit u klasického pojištění. Na druhou stranu má DJI Care Refresh tu výhodu, že se vás nikdo neptá, kde, kdy a jak jste s dronem spadli. Vždy ale musíte provést výměnu kus za kus, takže když dron někde utopíte a pak už ho nevylovíte, DJI Care Refresh vám nepomůže.
Po zakoupení licence DJI Care Refresh získáte kód, který zadáte na stránkách dji.com Support > DJI Care Refresh do políčka DJI Care Refresh activation code (je potřeba mít už aktivovaný i dron). Po zadání kódu po vás web budete chtít sériové číslo dronu. Pokud jste dron neaktivovali dříve jak před 48 hodinami, pustí vás web na další krok, kde už vyplníte jenom jméno, telefon a e-mailovou adresu. A je vymalováno. Nicméně to není náš případ a po vyplnění sériového čísla dronu na nás vyskočí okno, že dron je aktivovaný déle než 48 hodin. Jak postupovat dál?
Pak už jen počkáme na potvrzující e-mail od DJI, zadáme na webu aktivační klíč, který jsme obdrželi, sériové číslo dronu, jméno, telefon, e-mailovou adresu a je to doma!
Letu zdar,
#DronPro Anička
A žádný a možnááá a kdybyyy... Volím ta správná slova, češu a leštím textíky, aby bavily, ale taky abyste se dozvěděli to podstatné :))
11 ledna 2021
Jak fungují senzory na dronech DJI a jak se podle dat, co odesílají, chová
samotný dron? Na to se zaměřil Roman v posledním díle seriálu
o dronech DJI.
4 ledna 2021
Funkce automatického návratu na místo vzletu (dále jen RTH) je jedna
z nejkomplexnějších funkcí DJI dronů. Ačkoliv funguje velmi spolehlivě a
málokdy selže, může se zachovat neočekávaně, pokud nevíte, jak a kdy ji
správně používat.
28 prosince 2020
Baterie používané v DJI dronech jsou vesměs označovány jako
„inteligentní baterie“, což znamená, že jsou schopny indikovat svůj
stav nabití pomocí kontrolek, umí při provozu a nabíjení chránit články
před přebitím a naopak podbitím, umí se při delší době nečinnosti samy
vybít na skladovací úroveň nabití, aby nedocházelo k degradaci článků,
umějí zasáhnout při přehřátí článků i při pokusu o jejich
nabíjení za vysoké teploty apod. Třebaže jsou v mnoha ohledech
soběstačné, je nutná určitá péče i od nás, uživatelů. Jak na ni?