Návody na létání a práci s dronem 2 minuty čtení

Jak aktivovat DJI Care Refresh po 48 hodinách od aktivace dronu

11 května 2020

Anička

Jak ochránit svou investici do droního parťáka? Můžete vsadit na klasické pojištění dronu, ale pokud máte dron ze stáje DJI, chytrou volbou je program DJI Care Refresh – speciálně navržený program pro majitele dronů této značky, který je ideální pořídit společně s dronem a aktivovat ho do 48 hodin od aktivace samotného dronu. Samozřejmě to jde i později, ale proces je maličko složitější. Podívejte se, jak krok za krokem aktivovat DJI Care Refresh právě po uplynutí 48hodinové lhůty.

Obsah článku

Aktualizováno 6. 10. 2023

Co je DJI Care Refresh?

Cena programu DJI Care Refresh se odvíjí od modelu dronu, který jste si pořídili. Pro dron DJI Mavic Mini stojí kolem tisícovky, pro Mavic 2 zhruba 3,5 tisíce. DJI Care Refresh platí celosvětově, ale musíte ho nárokovat na kontinentu, kde jste svůj dron aktivovali. Když svůj dron rozštípete třeba v Americe, ale aktivovali jste ho v Evropě, budete ho muset z Ameriky poslat do servisního centra v Evropě na vlastní náklady. Pokud se vám to ale stane v regionu, pro který bylo DJI Care Refresh aktivováno, můžete využít benefit v podobě dopravy zdarma. Je třeba akorát vytvořit “case” na stránkách DJI, následně obdržíte štítek pro kurýra, dron zabalíte, nalepíte štítek a najdete si pobočku UPS, která dron doručí do DJI centra. Až tam dorazí, DJI vás vyzve k tomu, abyste zaplatili poplatek, a vy se můžete těšit na “nový kus”.

Platnost DJI “pojištění” je 1, nebo 2 roky a můžete využít 2 výměny (roční plán), nebo 4 výměny (2letý plán). Všechny výměny jsou zpoplatněné – při klasické výměně kus za kus je poplatek nižší, při uplatnění Fly Away Coverage je vyšší. Bohužel nekryje krádež ani odpovědnost, kterou byste si mohli navolit u klasického pojištění. Na druhou stranu má DJI Care Refresh tu výhodu, že se vás nikdo neptá, kde, kdy a jak jste s dronem spadli, a v rámci Fly Away Coverage vám může dron klidně i ulétnout (musíte ale poslat do DJI pár údajů pro ověření, že jste dron prostě neschovali do skříně a teď chcete další :-)

Návod krok za krokem + videonávod

Po zakoupení licence DJI Care Refresh získáte kód, který zadáte na stránkách dji.com  Support > DJI Care Refresh do políčka DJI Care Refresh activation code (je potřeba mít už aktivovaný i dron). Po zadání kódu po vás web budete chtít sériové číslo dronu. Pokud jste dron neaktivovali dříve jak před 48 hodinami, pustí vás web na další krok, kde už vyplníte jenom jméno, telefon a e-mailovou adresu. A je vymalováno. Nicméně to není náš případ a po vyplnění sériového čísla dronu na nás vyskočí okno, že dron je aktivovaný déle než 48 hodin. Jak postupovat dál? 

  1. Počkejte, až bude silný signál ze satelitní navigace a dálkového ovládání.
  2. V aplikaci zobrazte všechna sériová čísla dronu.
  3. Proveďte automatickou kalibraci gimbalu.
  4. Úplně spusťte kameru, pak ji zvedněte a vyrovnejte kameru.
  5. Zobrazte si stavový řádek Kontrola chyb. Pokud se vyskytnou nějaké chyby, měli byste je nejprve opravit a teprve potom natáčet video. Mezi tyto chyby nepatří chybějící karta SD apod.
  6. Nechte dron stát 30 až 60 sekund v klidu, vyfoťte okolí.

Mrkněte se, jak to má zhruba vypadat:

 

Nevíte si rady s aktivací po 48 hodinách? Obraťte se na nás

Pokud si s aktivací nevíte rady, nechte vše na nás. Za poplatek 500 Kč vám DJI Care Refresh zaktivujeme. Napište nám, zavolejte, nebo se stavte osobně s dronem u nás na prodejně

Pak už jen počkáme na potvrzující e-mail od DJI, zadáme na webu aktivační klíč, který jsme obdrželi, sériové číslo dronu, jméno, telefon, e-mailovou adresu a je to doma! 

 

👋✈ #LetuZdar

Anička

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 3.2857/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Anička
Šéfeditorka

A žádný a možnááá a kdybyyy... Volím ta správná slova, češu a leštím textíky, aby bavily, ale taky abyste se dozvěděli to podstatné :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den