Návody na létání a práci s dronem 3 minuty čtení

Jak aktivovat DJI Care Refresh po více než 48 hodinách

11 května 2020

Anička

Jak ochránit svou investici do droního parťáka? Můžete vsadit na klasické pojištění dronu, ale pokud máte dron ze stáje DJI, chytrou volbou je program DJI Care Refresh – speciálně navržený program pro majitele dronů této značky, který je ideální pořídit společně s dronem a aktivovat ho do 48 hodin od aktivace samotného dronu. Samozřejmě to jde i později, ale proces je maličko složitější. Podívejte se, jak krok za krokem aktivovat DJI Care Refresh právě po uplynutí 48hodinové lhůty.

Obsah článku

Co je DJI Care Refresh?

Cena programu DJI Care Refresh se odvíjí od modelu dronu, který jste si pořídili. Pro dron DJI Mavic Mini stojí kolem tisícovky, pro Mavic 2 zhruba 3,5 tisíce. DJI Care Refresh platí celosvětově, ale musíte ho nárokovat na kontinentu, kde jste svůj dron aktivovali. Když svůj dron rozštípete třeba v Americe, ale aktivovali jste ho v Evropě, budete ho muset z Ameriky poslat do servisního centra v Evropě na vlastní náklady. Pokud se vám to ale stane v regionu, pro který bylo DJI Care Refresh aktivováno, můžete využít benefit v podobě dopravy zdarma. Je třeba akorát vytvořit “case” na stránkách DJI, následně obdržíte štítek pro kurýra, dron zabalíte, nalepíte štítek a najdete si pobočku UPS, která dron doručí do DJI centra. Až tam dorazí, DJI vás vyzve k tomu, abyste zaplatili poplatek, a vy se můžete těšit na “nový kus”.

Platnost DJI “pojištění” je jeden rok a můžete využít 2 výměny. Obě dvě jsou zpoplatněné – ta první je levnější, vychází zhruba na 10 % ceny dronu, ta druhá je o krapet dražší. Bohužel nekryje krádež ani odpovědnost, kterou byste si mohli navolit u klasického pojištění. Na druhou stranu má DJI Care Refresh tu výhodu, že se vás nikdo neptá, kde, kdy a jak jste s dronem spadli. Vždy ale musíte provést výměnu kus za kus, takže když dron někde utopíte a pak už ho nevylovíte, DJI Care Refresh vám nepomůže.

Návod krok za krokem + videonávod

Po zakoupení licence DJI Care Refresh získáte kód, který zadáte na stránkách dji.com  Support > DJI Care Refresh do políčka DJI Care Refresh activation code (je potřeba mít už aktivovaný i dron). Po zadání kódu po vás web budete chtít sériové číslo dronu. Pokud jste dron neaktivovali dříve jak před 48 hodinami, pustí vás web na další krok, kde už vyplníte jenom jméno, telefon a e-mailovou adresu. A je vymalováno. Nicméně to není náš případ a po vyplnění sériového čísla dronu na nás vyskočí okno, že dron je aktivovaný déle než 48 hodin. Jak postupovat dál? 

 1. Jako první zapněte nahrávání obrazovky na svém telefonu a poté zapněte aplikaci DJI FLY nebo DJI GO 4.
 2. Potvrďte “Go fly” a počkejte pár sekund.
 3. Jděte do sekce “About” ve třech tečkách, kde jsou informace o dronu, sériové číslo apod., a pomalu projeďte až dolů celou sekci.
 4. Zkalibrujte gimbal.
 5. Vyzkoušejte pohyb kamery úplně dolů a nahoru.
 6. Projeďte záložky “Safety”.

Nevíte si rady s aktivací po 48 hodinách? Obraťte se na nás

Pokud si s aktivací nevíte rady, nechte vše na nás. Za poplatek 500 Kč vám DJI Care Refresh zaktivujeme. Napište nám, zavolejte, nebo se stavte osobně s dronem u nás na prodejně

Dále je třeba natočit dron za letu podle instrukcí níže:

 

Zapamatujte siZatímco létáte, musí být na videu současně vidět i DJI appka. Jak na to? Ideální je využít k natáčení ještě druhý telefon, protože pouhé natáčení z obrazovky nestačí. Jakmile projedete všechny záložky v aplikaci, tak před startem letu poproste parťáka, ať přes vaše rameno natáčí duplicitně to, co se nahrává na záznam obrazovky. Ať začne tím, že natočí SNko u baterky na dronu, a pak se postupně telefonem vzdaluje až za rameno pilota, kde mu sice přes rameno, ale zároveň dostatečně zblízka (tak aby bylo vše perfektně čitelné) natáčí jeho let na obrazovce aplikace + občas udělá záběr na dron ve vzduchu a pak zase vrátí zpátky přes rameno na záběr aplikace. Video zakončí záběrem na přistání dronu.

 1. Ujistěte se, že SN (sériové číslo – najdete většinou tam, kde se dává baterie) je viditelné a čitelné.
 2. Ujistěte se, že poletíte min. 50 metrů vysoko a 50 metrů daleko.
 3. Ujistěte se, že dron je při letu stabilní.
 4. Ujistěte se, že ukážete i bezpečné přistání dronu na konci videa.
 5. Video zašlete na adresu djicare@dji.com s požadavkem, že chcete aktivovat DJI Care Refresh po 48 hodinách a v příloze přikládáte video (nejlepší je nahrát video na Youtube a poslat jim odkaz). 

Zapamatujte siNeeditujte video. Editovaná videa neprojdou verifikací.

Pak už jen počkáme na potvrzující e-mail od DJI, zadáme na webu aktivační klíč, který jsme obdrželi, sériové číslo dronu, jméno, telefon, e-mailovou adresu a je to doma! 

 

👋✈ #LetuZdar

Anička

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 3.6667/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Anička
Šéfeditorka

A žádný a možnááá a kdybyyy... Volím ta správná slova, češu a leštím textíky, aby bavily, ale taky abyste se dozvěděli to podstatné :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma (nově i on-line) u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den