Recenze a testy dronů a příslušenství 2 minuty čtení

Recenze dronu DJI Mavic 2 Pro od technika Tomáše: Je lepší než Zoom?

11 prosince 2019

Tomáš

Mavic 2 Pro se řadí mezi vyšší třídu v poloprofesionální kategorii dronů a je to znát. Hlavním trhákem dronu je jednopalcový senzor s možností 10bitového barevného profilu, který jsme v této kategorii u DJI ještě neměli možnost zažít. Je to výborná funkce hlavně v postprodukci, kdy místo palety 16 milionu barev máme 1 miliardu, a díky tomu vzniká barevně mnohem zajímavější výstup. V čem se mi Mavic 2 Pro osvědčil a komu bych ho doporučil?

Obsah článku

Mavic-2-Series_lifestyle_beach-1

Předností celé série Mavic 2 jsou určitě výdrž baterie (v praxi kolem 25 minut), spolehlivost signálu díky technologii OcuSync 2.0 a vylepšené inteligentní funkce ActiveTrack 2.0., kdy je sledování mnohem přesnější, svižnější a díky senzorům ze všech stran i bezpečnější. Pokud potřebuji sledovat rychle jedoucí objekty, můžu zapnout v ActiveTracku režim Fast, ve kterém ale bohužel senzory nejsou funkční, proto doporučuji využívat tuto funkci na rozlehlých pláních, loukách apod.

Další super funkcí je vylepšený Point of Interest, kde u řady Mavic 2 stačí objekt označit a automaticky začne kolem daného objektu lítat při zvýšení, snížení, oddálení a přiblížení si automaticky objekt hlídá na rozdíl od předchozích modelů, kde jsme museli kameru ovládat manuálně. Hyperlapse zase využijete pro okořenění videa jen je škoda, že při tomto režimu stejně jako u QuickShotů nelze měnit nastavení kamery kromě vyvážení bílé.

Co bych na Mavic 2 Pro vylepšil?

Co mně osobně vadí u Mavic 2 Pro je to, že při videu je obraz trochu méně ostrý, než je tomu u Mavic 2 Zoom. Naproti tomu Mavic 2 Pro má výhodu při nižším světle díky palcovému čipu, kdy ve tmě méně šumí.

Co je dobré zmínit, jsou senzory ze všech stran - ale pozor, ne ve všech režimech všechny fungují. V režimu Position, v případě, že nevyužíváme inteligentní funkce, tak boční senzory jsou vypnuté. V režimu Sport máme funkční pouze spodní senzory a v režimu Tripod fungují všechny senzory, dron se ale chová hodně líně ideální využití na pomalejší záběry nebo pro létání ve vnitřních prostorách.

Verdikt?

Kdybych to měl celé shrnout, Mavic 2 Pro je ideální volbou pro fotografy, kteří potřebují ze svých fotek vymáčknout maximum, a pro kameramany, kteří si následně rádi pohrají s videem v postprodukci a nevadí jim měkčí obraz oproti Mavic 2 Zoom.

landscape-photography-mavic-2-pro-19-2000x1333

Nemám sáhnout radši po verzi Zoom?

Tento parťák se hodí především těm, kteří rádi cestují, natáčí propagační videa nebo pracují na nízkorozpočtových dokumentech / filmech. Jeho největší předností, jak již název napovídá, je kamera, kterou lze přiblížit 2x opticky v režimu 4K a při FullHD dokonce až 4x. S touto sestavou se tak dá vykouzlit spousta originálních záběrů, které v této cenové kategorii nemají obdoby.

Oproti verzi Pro má také navíc inteligentní funkci Dolly Zoom, kdy objekt zůstává před kamerou na stejném místě a pozadí se “přibližuje”. Oproti verzi Pro nemá 10bitový barevný profil a má menší čip kamery kvůli tomu při nižším osvětlení obraz více šumí. Pokud převážně natáčíte, verze Zoom má ostřejší obraz, což mě osobně překvapilo. Při funkci ActiveTrack nebo Point of Interest můžete plynule zoomovat, což považuji také za další výhodu a mohou to být další náměty na originální záběry.

TIP

Pokud jste cestovatelé a máte čas nabíjet jednou denně, doporučuji si přikoupit (ať už si vyberete dron ve verzi Pro, nebo Zoom) Fly More Kit, kde jako hlavní nejpraktičtější příslušenství najdete 2 baterie navíc, cestovní taštičku a nabíječku do auta.

IMG_0036-1

👋✈ #LetuZdar

Tomáš

Výhody

  • Výdrž baterie (v praxi kolem 25 minut)
  • Spolehlivost signálu díky technologii OcuSync 2.0
  • Senzory překážek ze všech stran
  • Vylepšené inteligentní funkce ActiveTrack 2.0.
  • Vylepšený Point of Interest

Nevýhody

  • V režimu Hyperlapse, stejně jako u QuickShotů, nelze měnit nastavení kamery kromě vyvážení bílé.
  • Při videu je obraz trochu méně ostrý, než je tomu u Mavic 2 Zoom.
  • V režimu Position jsou boční senzory jsou vypnuté, v režimu Sport fungují pouze spodní senzory, v režimu Tripod fungují všechny senzory, dron se ale chová hodně líně.

Pomohl vám tento článek?

Počet hvězdiček: 4.5/5

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Tomáš
Pilot a servisní technik

Nalétám, vyhodnotím, opravím a poradím. Cokoliv ve spojení s profi technikou, to je můj šálek droního čaje :))

Doprava zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Všechny produkty testujeme popisky jsou z naší dílny

Školení zdarma u vybraných produktů

Poradíme s výběrem protože s drony létáme každý den