
Předností celé série Mavic 2 jsou určitě výdrž baterie (v praxi kolem 25 minut), spolehlivost signálu díky technologii OcuSync 2.0 a vylepšené inteligentní funkce – ActiveTrack 2.0., kdy je sledování mnohem přesnější, svižnější a díky senzorům ze všech stran i bezpečnější. Pokud potřebuji sledovat rychle jedoucí objekty, můžu zapnout v ActiveTracku režim Fast, ve kterém ale bohužel senzory nejsou funkční, proto doporučuji využívat tuto funkci na rozlehlých pláních, loukách apod.
Další super funkcí je vylepšený Point of Interest, kde u řady Mavic 2 stačí objekt označit a automaticky začne kolem daného objektu lítat – při zvýšení, snížení, oddálení a přiblížení si automaticky objekt hlídá na rozdíl od předchozích modelů, kde jsme museli kameru ovládat manuálně. Hyperlapse zase využijete pro okořenění videa – jen je škoda, že při tomto režimu stejně jako u QuickShotů nelze měnit nastavení kamery kromě vyvážení bílé.
Co bych na Mavic 2 Pro vylepšil?
Co mně osobně vadí u Mavic 2 Pro je to, že při videu je obraz trochu méně ostrý, než je tomu u Mavic 2 Zoom. Naproti tomu Mavic 2 Pro má výhodu při nižším světle díky palcovému čipu, kdy ve tmě méně šumí.
Co je dobré zmínit, jsou senzory ze všech stran - ale pozor, ne ve všech režimech všechny fungují. V režimu Position, v případě, že nevyužíváme inteligentní funkce, tak boční senzory jsou vypnuté. V režimu Sport máme funkční pouze spodní senzory a v režimu Tripod fungují všechny senzory, dron se ale chová hodně líně – ideální využití na pomalejší záběry nebo pro létání ve vnitřních prostorách.
Verdikt?
Kdybych to měl celé shrnout, Mavic 2 Pro je ideální volbou pro fotografy, kteří potřebují ze svých fotek vymáčknout maximum, a pro kameramany, kteří si následně rádi pohrají s videem v postprodukci a nevadí jim měkčí obraz oproti Mavic 2 Zoom.

Nemám sáhnout radši po verzi Zoom?
Tento parťák se hodí především těm, kteří rádi cestují, natáčí propagační videa nebo pracují na nízkorozpočtových dokumentech / filmech. Jeho největší předností, jak již název napovídá, je kamera, kterou lze přiblížit 2x opticky v režimu 4K a při FullHD dokonce až 4x. S touto sestavou se tak dá vykouzlit spousta originálních záběrů, které v této cenové kategorii nemají obdoby.
Oproti verzi Pro má také navíc inteligentní funkci Dolly Zoom, kdy objekt zůstává před kamerou na stejném místě a pozadí se “přibližuje”. Oproti verzi Pro nemá 10bitový barevný profil a má menší čip kamery – kvůli tomu při nižším osvětlení obraz více šumí. Pokud převážně natáčíte, verze Zoom má ostřejší obraz, což mě osobně překvapilo. Při funkci ActiveTrack nebo Point of Interest můžete plynule zoomovat, což považuji také za další výhodu a mohou to být další náměty na originální záběry.
TIP
Pokud jste cestovatelé a máte čas nabíjet jednou denně, doporučuji si přikoupit (ať už si vyberete dron ve verzi Pro, nebo Zoom) Fly More Kit, kde jako hlavní nejpraktičtější příslušenství najdete 2 baterie navíc, cestovní taštičku a nabíječku do auta.

👋✈ #LetuZdar
Tomáš