🚁 Letecká škola - nabídka kurzů

Autorizovaná letecká škola. Naši certifikovaní piloti Vás naučí létat nebo Vás připraví na pilotní zkoušky od ÚCL (povolení k létání a povolení k leteckým pracím). Seznámíme Vás s Doplňkem X Leteckého zákona L2.

První start

2 000 Kč / kurz

Doporučené minimum pro každého začínajícího pilota.
Délka kurzu: 1 - 1,5 hodiny

Teoretická část

V prvním startu Vás provedeme okrajově legislativou (Doplňkem X), dozvíte se o bezpečnosti před a během létání. Popíšeme si podstatné funkce v aplikaci DJI Go / DJI Pilot, která nejen přenáší záznam z kamery, ale v níž provádíme sekundární nastavení dronu, které je možné jen díky této aplikaci.

Praktická část

V praktické části se naučíte provádět základní manévry, správně vzlétat a přistávat. Kromě toho budeme simulovat ztrátu signálu, přerušení spojení a popíšeme si v základu režimy funkcí.

Nejbližší volné termíny:

IndividuálněObjednat

Režimy funkcí

3 000 Kč / kurz

Naučíme Vás efektivně používat inteligentní módy, neboli režim funkcí.
Délka kurzu: 2 hodiny

Teoretická část

Tento kurz je určený pro piloty, kteří mají alespoň základní zkušenosti s létáním. Během kurzu se zaměříme na jednotlivé režimy a popíšeme si jejich praktické využití.

Praktická část

V praktické části budeme trénovat létání v jednotlivých režimech. V průběhu létání Vám doporučíme pro jaké účely je vhodné využívat konkrétní režim.

Nejbližší volné termíny:

IndividuálněObjednat

Kondiční létání

5 000 Kč / kurz

Kondiční létání doporučujeme každému pilotovi. Vždy je kam posouvat své hranice.
Délka kurzu: 4 hodiny

Teoretická část

Zdokonalíme Vás v režimech funkcí i v manuálním ovládání. Nejprve zjistíme, jaké máte zkušenosti. Poté si nastavíme, kam se chcete posunout a následně Vám vytvoříme individuální plán.

Praktická část

Trénovat budeme manévrovací a krizové schopnosti, dále kombinace směrů na obrazcích typu: čtverec, kvádr, ležatá 8 a další. S ohledem na typ stroje vás naučíme létat i v manuálním režimu bez podpory pozičních systémů, kdy dron ve vzduchu „plave“. Budete připraveni vždy zareagovat včas.

Nejbližší volné termíny:

IndividuálněObjednat

Povolení k létání a leteckým pracím

14 000 Kč / kurz

Dokumentace a legislativa. Pomůžeme Vám vyřídit povolení k létání a leteckým pracím.
Lhůta pro vyřízení: 3 až 6 měsíců

Teoretická část

Pomůžeme Vám s dokumentací nutnou pro povolení k létání a pro povolení k leteckým pracím. Provedeme Vás veškerými formuláři, správními poplatky ÚCL a zajistíme Vám to nelepší pojištění dronu. Absolvujete s námi cca. 3h prezentaci se zaměřením na dodatek leteckého zákona L2 – Doplněk X. Kromě orientace v mapě letového provozu Vás dále naučíme žádat o letová povolení i k místům jako je Pražský hrad.

Praktická část

Provedeme vás výcvikem, abyste úspěšně absolvovali pilotní zkoušky, které se skládají obdobně jako v autoškole ze 3 částí: teoretický test, praktické létání a „technická“ znalost stroje. Pro kompletní získání licence se díky naši pomoci budeme pohybovat v intervalu od 3 do 6 měsíců oproti standardním 6-12.

Nejbližší volné termíny:

IndividuálněObjednat

Povolení k létání a leteckým pracím +

19 000 Kč / kurz

Legislativa, dokumentace a kondiční létání. Řidičák na dron - staňte se certifikovanými piloty.
Délka kurzu: 7-8 hodin
Lhůta pro vyřízení: 3 až 6 měsíců

Teoretická část

Na vzdělávání pilotů klademe veliký důraz. Naší snahou bude předat vám maximum našich znalostí, dovedností a provést vás úspěšně celým procesem vyřízení povolení k létání a povolení k leteckým pracím. Během cca. 3h prezentace Vás seznámíme s tuzemskou legislativou – Doplňkem X, dále se zdroji odkud čerpat potřebné informace, jak správně vést pilotní deník, deník údržby dronu a naučíme Vás komunikovat s příslušnými úřady.

Praktická část

Zaměříme se na dodržování létání v mantinelech legislativy. Připravíme Vás na absolvování závěrečné zkoušky u ÚCL včetně všech aktuálních úloh, které budete před komisaři absolvovat.

Nejbližší volné termíny:

IndividuálněObjednat

Profi pilot a kameraman

24 000 Kč / kurz

Kurz profesionálního pilota a kamerana z dronu. Staňte se odborníky na oblast dronů.
Délka kurzu: 10-12 hodin

Teoretická část

Nastavíme vám individuální plán. Na 3h prezentaci vás naučíme používat vhodné nástroje, jako je mapa letového provozu, a další. Naučíte se létat a snímkovat v souladu s platnou legislativou – Doplňkem X. Pomůžeme vám se získáním licence.

Praktická část

Nejprve projdete základním kurzem kondičního létání, kde vypilujeme vaše manévrovací dovednosti. V dalším kroku vás budeme učit jednotlivé techniky záběrů a práci s kamerou. Připravíme vás na praktické závěrečné zkoušky před komisaři z ÚCL. Po získání licence pojedete na celodenní natáčení a focení s naším pilotem.

 

Nejbližší volné termíny:

IndividuálněObjednat
0 Kč